Bimetaliczne tarcze hamulcowe od Delphi

05 cze 2023

Delphi Technologies rozszerza gamę części do układów hamulcowych wprowadzając do swej oferty bimetaliczne tarcze.

Do oferty części układu hamulcowego marki Delphi Technologies dołączają tarcze bimetaliczne.  Są one wykonywane ze stopu wysokowęglowego, co przekłada się na zmniejszenie ich masy o 15% w porównaniu z tarczami w pełni żeliwnymi. Pozytywnie wpływa to na zmniejszenie zużycia paliwa oraz ogranicza drgania i hałas, zapewniając lepsze wrażenia z jazdy.

Specjalna powłoka Magni™, którą pokrywane są te tarcze została opracowana tak, aby zapewnić pełną ochronę przed korozją przy zastosowaniu pojedynczej warstwy. Gwarantuje też światne wrażenia estetyczne, co zwłaszcza w przypadku tarcz nawiercanych lub nacinanych podnosi ich atrakcyjność w oczach właścicieli samochodów.

– Wybraliśmy tę powłokę ze względu na jej zdolność do zwiększenia ochrony przed korozją, bez uszczerbku dla innych aspektów wysokiej wydajności tych tarcz hamulcowych. Tarcze z naszej nowej oferty robią pozytywne wrażenie nie tylko zaraz po zamontowaniu, ale też w trakcie dalszego użytkowania. Jednocześnie kierowca ma zapewnione optymalne bezpieczeństwo oraz parametry spalania, i to w czasie, gdy zarządzanie kosztami utrzymania pojazdu ma wyjątkowe znaczenie. Mocno wierzymy w ten nowy produkt, dlatego już teraz inwestujemy w rozszerzenie oferty o kolejne kluczowe zastosowania, w tym do pojazdów hybrydowych i elektrycznych — mówi Laurence Batchelor, kierownik ds. podwozia na rynku globalnym w Delphi Technologies.

Powiększanie oferty

Marka Delphi Technologies koncentruje się w tej chwili na dostępności tarcz bimetalicznych do najważniejszych modeli na rynku europejskim, będących w szczytowym okresie użytkowania. W pierwszej fazie wdrożenia do oferty zostały wprowadzone tarcze do najpopularniejszych modeli BMW. Po europejskich drogach porusza się 1,7 mln takich pojazdów. Równolegle trwają prace nad rozwiązaniami dla marek Toyota, Mercedes, Tesla, VAG i Jaguar Land Rover.

Wielorakie testy

Bimetaliczne tarcze Delphi Technologies zostały zweryfikowane pod względem skuteczności hamowania oraz właściwości mechanicznych w kontrolowanych warunkach testowych na zaawansowanych dynamometrach do badania hałasu i momentu obrotowego hamulców. W teście odporności na korozję, w którym porównano tarczę BMW z powłoką OE i tarczę Delphi Technologies z powłoką Magni™, tarcza Delphi Technologies znacznie przewyższyła tarczę OE. W przypadku tarczy Delphi Technologies oznaki korozji pojawiały się dopiero po 240 godzinach, natomiast dla tarczy OE już po 120 godzinach.

Dodatkowo bimetaliczne tarcze Delphi Technologies są zgodne z rozporządzeniem ECE nr 90, co zostało potwierdzone przez niemiecki urząd KBA. Te same tarcze zostały poddane wielu testom drogowym w Wielkiej Brytanii w centrum technicznym Delphi Technologies w warunkach rzeczywistych.

– Ważne jest dla nas, aby nasze rozwiązania hamulcowe na rynku części zamiennych oferowały warsztatom wybór najwyższej jakości, równoważny z OE i cieszymy się, że niezależne testy w Niemczech potwierdziły imponujące możliwości tych tarcz. Nasze komponenty hamulcowe dorównują lub przewyższają alternatywne rozwiązania dostępne na rynku, dzięki czemu warsztaty mogą mieć pewność, że wybierają to, co najlepsze dla swoich klientów — dodaje Laurence Batchelor.

Korzyści dla warsztatów

Zły stan hamulców jest jednym z najczęściej zgłaszanych problemów podczas kontroli stanu technicznego pojazdów. Wybierając bimetaliczne tarcze hamulcowe, warsztaty mogą zaproponować swoim klientom rozwiązanie o wielu zaletach, przy jednoczesnej poprawie rentowności oferowanej przez siebie usługi. Tarcze nie są pokryte warstwą oleju, dlatego nie wymagają czyszczenia przed montażem, a ponadto są dostarczane w zestawie ze śrubami mocującymi, co umożliwia szybki montaż po wyjęciu z pudełka.

 

Zostaw Komentarz