Delphi rozbudowało się w Krakowie

16 cze 2015

Firma Delphi ukończyła rozbudowę laboratoriów testowych w swoim centrum technicznym w Krakowie.

20150615 Centrum Techniczne Delphi w Krakowie - przeciecie wstegi
Dobiegła końca wspierana funduszami Unii Europejskiej rozbudowa centrum technicznego firmy Delphi Automotive zlokalizowanego w Krakowie. Dzięki pracom trwającym od 2013 roku powiększyło się ono o 2000 metrów kwadratowych powierzchni laboratoryjnych, zyskując w ten sposób nowe możliwości prowadzenia testów wytrzymałościowych, środowiskowych i wibracyjnych. Rozbudowa sprawiła zarazem, że krakowski ośrodek stał się największym centrum badawczo-rozwojowym koncernu Delphi w Europie. W celu wsparcia tego wzrostu, jedynie w zeszłym roku, firma stworzyła w Krakowie ponad 200 nowych miejsc pracy – zarówno w działach inżynieryjnych, jak też usług wspólnych.

image002Obchodzący swoje piętnastolecie krakowski oddział Delphi zatrudnia obecnie około 1300 osób i jest zlokalizowany w dwóch siedzibach, włączając w to oddane właśnie do użytku nowe laboratoria. Od początku istnienia są w nim rozwijane technologie dla pojazdów na całym świecie, obecnie prace koncentrują się nad technologiami przyszłości branży motoryzacyjnej.

15 2015-06 Centrum Techniczne Delphi w Krakowie - laboratorium badania dzwiekuKrakowskie centrum badawczo-rozwojowe wspiera wszystkich kluczowych klientów Delphi w takich dziedzinach jak elektronika, bezpieczeństwo, architektura elektryczno-elektroniczna oraz systemy kontroli emisji. Wiodącym profilem stała się jednak zaawansowana elektronika, w tym także systemy aktywnego bezpieczeństwa. Zakres prac obejmuje testy oraz walidację produktów oraz rozwój tych technologii, w tym multimediów, przełączników i sterowników. Wspomnieć tu także  należy, że nie byłoby rozwoju Delphi w Krakowie bez wykwalifikowanych pracowników. W wielu przypadkach rozpoczynali oni swoją przygodę z branżą motoryzacyjną jeszcze podczas studiów, a później kontynuowali swoją karierę właśnie w Delphi.

Oprócz badań i rozwoju, Delphi w Krakowie rozwija także centrum usług wspólnych, które działa na rzecz koncernu na poziomie regionalnym oraz światowym.

Zostaw Komentarz