Dni targowe z ZF Services

30 lip 2014

Podczas wrześniowych targów Automechanika 2014 we Frankfurcie, firma ZF Services zaprezentuje paletę swoich produktów i usług na stoiskach o łącznej powierzchni ponad tysiąca metrów kwadratowych.

 Przedstawiciele firmy dzielić się będą swoją wiedzą zarówno podczas bezpośrednich rozmów jak również interaktywnych prezentacji. W halach nr 3 (stoisko A91) i nr 9 (stoisko D38), jak również na zewnętrznym obszarze ekspozycyjnym, odwiedzający będą mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie układów przeniesienia napędu, zawieszenia oraz układów kierowniczych marek SACHS, Lemförder, ZF Lenksysteme i ZF Parts. Główną nowością prezentowaną przez ZF będą pierwsze na rynku modularne amortyzatory do pojazdów osobowych. Na stoiskach nie zabraknie też dodatkowych atrakcji, w tym konkursów ZF Services Race i ZF Puzzle oraz demonstracji czynności serwisowych.

Pełna gama

Gości związanych zawodowo z rynkiem części zamiennych szczególnie powinno zainteresować stoisko A91 w hali nr. 3, gdzie zaprezentowana zostanie pełna gama części zamiennych ZF w jakości OE. Będzie można poszerzyć swoją wiedzę na ich temat podczas prezentacji multimedialnych. W hali 9, na stoisku D38 oraz na zewnętrznym obszarze ekspozycyjnym eksperci ZF skupią się z kolei na zagadnieniach warsztatowych, czyli obsłudze poszczególnych układów oraz procedurach naprawczych.

We Frankfurcie zaprezentowana zostanie po raz pierwszy nowość koncernu, czyli modularne amortyzatory przeznaczone do samochodów osobowych z segmentu pojazdów kompaktowych, niewymagające spawania w procesie wytwarzania, których masową produkcję ZF planuje rozpocząć w niedalekiej przyszłości. Osobna prezentacja zostanie poświęcona lekkim konstrukcjom wykorzystywanym we współczesnych pojazdach.

Dla fanów sportu

Wszystkim fanom sportów motorowych ZF Services zaoferuje dostęp do najnowszych produktów i informacji dotyczących rozwiązań stosowanych w sporcie motorowym, m.in. wydajnych sprzęgieł wykorzystywanych w wyścigach Formuły 1 i DTM, a także amortyzatorów przygotowanych na potrzeby rajdów WRC. Przy odrobinie szczęścia i umiejętności, uczestnicy konkursu ZF Services Race będą mogli obejrzeć ich działanie „na żywo”. Na zwycięzców interaktywnego wyścigu, w którym wirtualny pojazd sterowany będzie przy użyciu gestów, czekają zaproszenia VIP na weekend rajdów WRC w Finlandii.

Regenerowane jak nowe

W hali nr 3 ZF Services przedstawi również swoje doświadczenia w zakresie regeneracji swoich produktów. Rola takich podzespołów na światowym rynku części zamiennych stale rośnie, dlatego już 15 ośrodków na całym świecie dokonuje przemysłowej regeneracji produktów ZF. Portfolio regenerowanych podzespołów obejmuje sprzęgła, przekładnie hydrokinetyczne oraz układy kierownicze do pojazdów osobowych, użytkowych, a nawet ciężkiego sprzętu terenowego.  W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, ZF wdrożył też wspólnie z firmą Bosch system zwrotu – CoremanNet.

Wiedza techniczna

Na stoisku D38 zlokalizowanym w hali nr 9, ZF Services zaprezentuje dostępne usługi dla warsztatów. Kluczem do sukcesu firmy są oferowane przez nią szkolenia techniczne, podczas których eksperci przekazują praktyczną wiedzę na temat układów zawieszenia, przeniesienia napędu, kierowniczych oraz elektrycznych. W roku 2013, w szkoleniach organizowanych przez ZF Services na całym świecie wzięło udział ponad 10 tysięcy uczestników. Są one realizowane są m.in. w ramach popularnego programu warsztatowego ProTech, wprowadzonego na rynek niemiecki w 2012 roku, a w kolejnych latach również w Wielkiej Brytanii, Austrii oraz Szwajcarii. Zasięg programu będzie rozszerzany i obejmie kolejne kraje. W zewnętrznej części ekspozycyjnej (naprzeciwko hali nr 3), eksperci ZF Services poprowadzą bezpłatne szkolenie techniczne na temat automatycznych skrzyń biegów stosowanych w pojazdach osobowych.

Ważny aftermarket

ZF Services jak zawsze uczestniczy też w działaniach mających na celu podniesienie wiedzy na temat rynku wtórnego. Na tegorocznych targach Automechanika odbędą się liczne konkursy wiedzy o aftermarkecie, kampania „Jakość jest wartością dodaną” oraz „Automechanika Workshop Day 2014” – inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz Wolnego Rynku Części Zamiennych (VERI e.V.).

– Nasz udział w największym wydarzeniu branżowym pokazuje, że ZF Services umacnia swoją pozycję na światowych rynkach. Oferujemy szeroką gamę produktów pochodzących od jednego wytwórcy oraz usługi będące wartością dodaną dla użytkowników i partnerów biznesowych – powiedział Alois Ludwig, prezes Rady Dyrektorów ZF Services. – Prezentowane podczas targów amortyzatory modularne pokazują, że ZF pozostaje również liderem w dziedzinie innowacji – dodał.

 

 

Zostaw Komentarz