First – klocki do starszych aut

20 maj 2015

-jakosc-za-przystepna-ceneValeo poszerzyło linię First o asortyment klocków hamulcowych. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, łączą one atrakcyjną cenę z dobrą jakością. Opracowane zaś zostały z myślą o starszych samochodach, których wartość rynkowa jest już mniejsza.

Mimo że od sprawności układu hamulcowego w olbrzymim stopniu zależy bezpieczeństwo jazdy, wielu użytkowników starszych pojazdów podchodzi do stanu technicznego hamulców bez należytej troski. Powód jest prosty. Wartość starego pojazdu gwałtownie spada, tymczasem koszty części i robocizny – nie. Ta prawidłowość może w Polsce dotyczyć ponad 3/4 zarejestrowanych samochodów osobowych. Ich średni wiek przekracza 8 lat.

Z myślą o tych autach firma Valeo przygotowała linię First. Gama składających się na nią części została właśnie poszerzona o klocki hamulcowe, których 300 referencji znajduje zastosowanie w ponad 80 procentach samochodów jeżdżących po polskich drogach.

jakosc-za-przystepna-ceneJak zapewniają przedstawiciele Valeo, klocki hamulcowe First charakteryzują się nie tylko przystępną ceną, ale również dobrą jakością wykonania. Spełniają wszystkie wymagane normy homologacyjne, w tym standard jakościowy ECE R90.

Mieszanka, z której wykonywane są okładziny cierne została skomponowana tak, by klocki zapewniały precyzyjne dozowanie siły hamowania, a także skuteczność. Zachowano również sensowny kompromis pomiędzy odpowiednimi parametrami eksploatacyjnymi a trwałością.

1 comments

Zostaw Komentarz