Jedyny taki kongres

05 paź 2017

Kilka tygodni pozostało do największego kongresu branży motoryzacyjnej w Polsce. Na XII Kongresie Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego spodziewanych jest ponad 800 uczestników, w tym reprezentujących firmy i instytucje odgrywające kluczowa rolę na rynku części motoryzacyjnych.

W ciągu roku odbywa się wiele konferencji poświęconych tematyce motoryzacyjnej, przez co odbiorcy mają problem z odróżnieniem spotkań merytorycznych od tych koncentrujących się na promocji marek organizatorów. Instytucje i organizacje świadome problemu, zainspirowane przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, postanowiły więc zorganizować jedną, wspólną konferencję, poświęconą w całości zagadnieniom związanym z branżą automotive, oszczędzając tym samym czas i pieniądze samych zainteresowanych.

Formuła dwunastego Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, który po raz pierwszy skupi także organizacje i instytucje ważne dla branży automotive, to przede wszystkim sesje tematyczne, którym towarzyszyć będą liczne panele dyskusyjne. W ramach kongresu przewidziano również debaty ekspercie oraz unikatowe spotkania B2B, służące wsparciu w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji pomiędzy przedstawicielami branży. Jak zwykle będzie to też okazja do podsumowania aktualnej sytuacji przemysłu i rynku części oraz do poczynienia prognoz co do kierunków rozwoju.

Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, mimo swojej kilkunastoletniej tradycji, stale więc ewoluuje, dopasowując się tym samym do zmieniających się potrzeb branży i jej przedstawicieli. Świadczy o tym również i to, że w tym roku organizatorzy, mając na uwadze kłopoty kadrowe dotykające sektor motoryzacyjny, postanowili przeprowadzić specjalną sesję poświęconą kobietom – „Siła kobiet w męskiej branży”. Dyskusję poprowadzą profesjonalne mentorki, w gronie uczestniczek panelu zobaczymy kobiety sukcesu, znane i uznane w branży. Wszystko po to, by zachęcić kobiety do podjęcia pracy właśnie w sektorze motoryzacyjnym.

Wśród 800 uczestników spotkania, znajdą się m.in. przedstawiciele zarządów największych firm przemysłu motoryzacyjnego oraz najważniejszych instytucji mających wpływ na funkcjonowanie i rozwój branży. Przy projekcie współpracują nie tylko polskie organizacje takie jak PAIH (Polska Agencja Inwestycji i Handlu), STM (Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej), Organizacja Warsztatów Motoryzacyjnych MOVEO, ITS (Instytut Transportu Samochodowego), Koalicja Bezpieczni w Pracy, SKFS (Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych), ale również europejskie, a mianowicie CLEPA, FIGIEFA oraz APRA. Do grona współorganizatorów zaproszono także Wojskową Akademię Techniczną i Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych na Politechnice Warszawskiej. Każda z wymienionych organizacji będzie gospodarzem własnej sesji tematycznej. Sesje te będą odbywać się w osobnych salach, dzięki czemu każdy uczestnik będzie mógł zdecydować, w której z nich chce wziąć udział.

Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego odbędzie się w dniach 8-9 listopada 2017 r. w Sound Garden Hotel w Warszawie.

 

 

Zostaw Komentarz