Który kompresor wybrać?

15 lip 2022

Wprawdzie wciąż niektórzy kierowcy pompują opony w samochodach korzystając z ręcznych lub obsługiwanych stopą pompek, ale bez porównania wygodniej jest użyć kompresora. Jakie cechy powinno mieć idealne urządzenie tego typu?

Kompresor do pompowania kół wożony w samochodzie po pierwsze musi być poręczny i zajmować niewiele miejsca w bagażniku. Po drugie, powinien być łatwy w obsłudze i umożliwiać szybkie napompowanie opon. Po trzecie, wąż i przewód powinny być łatwe do utrzymania w porządku. I właśnie między innymi te trzy cechy brali pod uwagę inżynierowie firmy OSRAM, opracowując serię kompresorów TYREinflate.

Kompresor przydaje się zwłaszcza latem, gdy wahania temperatur są największe. Gdy różnica temperatury między nocą a dniem sięga kilkunastu stopni Celsjusza, co ostatnio zdarza się dość często, ma to wpływ na ciśnienie w oponach. Dlatego podczas upałów warto ciśnienie sprawdzać częściej. Prawidłowe nie tylko zwiększy bezpieczeństwo, lecz pozwoli także zmniejszyć zużycie paliwa i samych opon.

Kompresory firmy OSRAM są łatwe w obsłudze i można z nich korzystać w każdej temperaturze – niestraszne im zarówno gorąco, jak i mróz. Przewód do gniazdka 12 V jest wystarczająco długi, by sięgnąć do wszystkich kół i bardzo łatwo się go zwija po użyciu. Wąż jest odporny na załamania i można go błyskawicznie schować. Dzięki temu, że w kompresorach zasilanych z gniazdka w samochodzie wygospodarowano specjalne miejsce na kapturki wentuli, ryzyko ich zgubienia zostało zminimalizowane.

Jednocześnie nie trzeba wybierać między niską ceną a wysoką jakością. Firma OSRAM oferuje kilka niezawodnych urządzeń, które różnią się możliwościami, wyposażeniem i są dopasowane do różnej zasobności portfela.

Model podstawowy, OTI200, jest wyposażony w duży wskaźnik analogowy i potrafi napompować 13-calową oponę do ciśnienia 2,4 bar w ciągu zaledwie 4,5 minuty. Kolejna wersja, OTI450, ma wyświetlacz LCD i funkcję automatycznego wyłączania po osiągnięciu zadanego ciśnienia i zapamiętuje ustawioną wartość. Kompresor ten poradzi sobie z 13-calową oponą w 3,5 minuty. Dodatkowym atutem tego urządzenia jest lampka LED, która może pomóc znaleźć zawór po zmroku.

Dla wymagających przeznaczony jest model OTI1000 – wyróżnia się on dużym wyświetlaczem cyfrowym oraz pokrętłem, umożliwiającym szybkie ustawienie ciśnienia. Wąż jest wyposażony w zawór upustowy, przy pomocy którego można łatwo zmniejszyć ciśnienie. Funkcja ta z pewnością spodoba się entuzjastom jazdy w terenie czy po torze wyścigowym. OTI1000 także ma wbudowaną lampkę LED, a w zestawie są pokrowiec, lateksowe rękawiczki i zapasowe kapturki wentyli.

Dla kierowców, którzy preferują urządzenia bezprzewodowe OSRAM ma w ofercie najnowszy model kompresora – TYREinflate 2000. Niewielkie rozmiary sprawiają, że idealnie nadaje się on dla rowerzystów i motocyklistów, ale oczywiście można nim napompować także koła w samochodzie. Ładowany przez port USB produkt może pełnić także rolę powerbanku, dzięki czemu można wykorzystać go do podładowania telefonu czy tabletu. TYREinflate 2000 ma także wbudowaną latarkę i jest w stanie napompować oponę rowerową w ciągu 2 minut.

Wszystkie kompresory firmy OSRAM są objęte dwuletnią gwarancją.

Zostaw Komentarz