Młode Kadry – jest już trzynastka

09 Lip 2014

Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu jest trzynastą placówką, która przystąpiła do programu „Młode Kadry”, organizowanego pod patronatem Inter Cars.

 O programie „Młode Kadry” pisaliśmy już, przypomnijmy więc tylko dla porządku, że organizuje go Inter Cars przy udziale partnerów: Bosch, Castrol, LuK INA FAG, ContiTech, MAHLE, NTN SNR, Osram i SKF. Chodzi w nim zaś o wsparcie polskiej edukacji i ułatwienie młodym ludziom wejścia w życie zawodowe. – Korzyść jest obopólna – powiedział Robert Kierzek, prezes IC. – Wykształceni mechanicy nie tylko z łatwością znajdą dobrą pracę i przyczynią się do podniesienia poziomu świadczonych usług, ale także nauczą się korzystać z wysokiej jakości części oraz narzędzi.

Jak w warsztacie

Mlode kadry 03Szkoła w Radomiu otrzymała nowoczesny sprzęt o wartości 100 tysięcy złotych oraz zestaw szkoleń warty 30 000 złotych. Taki sam pakiet otrzymuje każda szkoła, która zdecyduje się na przyłączenie do „Młodych Kadr”. – Dla nas to bezcenne, że będziemy mogli ćwiczyć na wyposażeniu, które jest dostępne w nowoczesnych warsztatach – powiedział Radosław Burek, uczeń 1. klasy ZSS w Radomiu.

Partnerzy programu również widzą korzyści we wspólnym przedsięwzięciu. – Korzyści płynące z tego typu działań pojawią się dopiero za jakiś czas, ale będą naprawdę ogromne – powiedział Jarosław Krasuski z firmy OSRAM. – To zdecydowanie poprawi kulturę warsztatową i podniesie poziom „aftermarketu” – wtórował mu Piotr Michałowski z SKF. – Robert Bosch, założyciel naszej firmy, przykładał ogromną wagę do edukacji – dodał Paweł Borowski z firmy Bosch. – Dlatego też gdy tylko usłyszeliśmy o programie „Młode Kadry”, zdecydowaliśmy się na uczestnictwo w nim. Obecnie, by móc naprawić samochód potrzeba naprawdę wielkiej wiedzy i doświadczenia. Dostarczając najwyższej jakości sprzęt do szkół sprawiamy, że już po zakończeniu edukacji uczniowie będą w stanie podołać temu wyzwaniu.

Mlode kadry 07Pomoc naukowa

Umowę o współpracy podpisali: Anna Stańczyk, dyrektor szkoły i Robert Kierzek, prezes Inter Cars. Na sali, poza przedstawicielami Zespołu Szkół Samochodowych, uczniami oraz organizatorami i partnerami programu, obecni byli również przedstawiciele władz miasta, co niewątpliwie nadało uroczystości dodatkowego prestiżu.

Po zakończeniu oficjalnej części goście zwiedzili szkołę, m.in. poszczególne sale warsztatowe, zapoznając się ze sprzętem służącym do nauki. – W porównaniu do innych szkół nie mamy się czego wstydzić – przekonywał Paweł Maruszak, kierownik warsztatów ZSS w Radomiu, prezentując kolejne pomieszczenia i urządzenia warsztatowe. – Nigdy jednak nie moglibyśmy sobie pozwolić na zakup sprzętu, który dostajemy dzięki uczestnictwie w programie „Młode Kadry”. To dla nas naprawdę milowy krok.

Warto zaznaczyć, że jeszcze w tym roku do programu „Młode Kadry” dołączą dwie kolejne szkoły. Placówki edukacyjne uczestniczące w programie pokrywają więc Polskę coraz gęstszą siecią.

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz