Moduły UFI w Giulii

08 lis 2016

UFI Filters poinformowało, że w moduły filtracyjne oleju i oleju napędowego tej firmy będą fabrycznie wyposażone silniki wysokoprężne o pojemności 2,2 l stosowane w Alfa Romeo Giulia i innych autach wyprodukowanych na tej samej platformie.

Moduł oleju silnikowego składa się z korpusu filtra wykonanego z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym, co umożliwia znaczne zmniejszenie masy w porównaniu do produktów wykonanych z odlewanego ciśnieniowo aluminium. Zastosowanie włókna szklanego jest istotne dla zapewnienia wytrzymałości strukturalnej filtra, umożliwiając jego funkcjonowanie przy ciśnieniu roboczym sięgającym 7–8 barów.

ufi_alfa-romeo_oil-filtration-cartridgeElementem filtracyjnym jest medium wykonane z celulozy i pozbawione części metalowych, zgrzewane za pomocą ultradźwięków, dzięki czemu zachowuje szczelność nawet w wysokim ciśnieniu i temperaturze. Skuteczność filtrowania jest zgodna z wymogami nowej normy Euro 6, a medium filtracyjne w całości nadaje się do recyklingu. Moduł oleju do Alfy Romeo Giulia wyposażony jest w: wymiennik ciepła, czujniki temperatury i ciśnienia oleju zamontowane na podstawie wymiennika, w pobliżu przewodu olejowego, a także zawór przeciwzwrotny i zawór obejściowy.

ufi_alfa-romeo_diesel-filtation-cartridge Z kolei w module oleju napędowego zastosowano medium filtracyjne DFM (Deep Filtration Media) –  rozwiązanie opracowane w centrach innowacyjnych UFI. Zawiera ono poliamid w formie włókien, których wymiary i ułożenie mogą być różne w zależności od zastosowań. Daje to możliwość wykonania produktu spełniającego konkretne wymagania producentów samochodów.

ufi_alfe-romeo_diesel-filtation-moduleKompletny moduł oleju napędowego umiejscowiony jest w pobliżu zbiornika paliwa. Wykonany jest w całości z tworzywa sztucznego i składa się z korpusu głównego oraz przykręconej do niego pokrywy, co znakomicie upraszcza czynności obsługowe. Moduł zawiera również: tzw. group sensor, czyli zintegrowany element mierzący temperaturę paliwa, zapewniający ogrzewanie paliwa w przy niskiej temperaturze oraz sygnalizujący przekroczenie poziomu wody w komorze zbiorczej. Śruba spustu wody i oleju napędowego dla ułatwienia serwisowania ulokowana jest przy podstawie dolnej pokrywy. Zawór regulacji ciśnienia umieszczony na wkładzie filtra, a rozwiązanie to jest chronione patentem.

luca-betti_group-aftermarket-business-unit-director_4
Jesteśmy wyjątkowo dumni z  kontraktu na dostawy modułów filtracyjnych oleju silnikowego i napędowego do Alfy Romeo – mówi Luca Betti, UFI Group Aftermarket Business Unit Director. – Z początkiem 2017 roku produkty te, będą dostępne również na niezależnym rynku części zamiennych pod marką UFI i Sofima.


 

Zostaw Komentarz