Niezastąpiona praktyka

15 paź 2014

Inter Cars rozpoczął cykl mobilnych szkoleń praktycznych prowadzonych przy użyciu specjalnie przygotowanego samochodu treningowego. Uczestnicy uczą się radzić sobie z rzeczywistymi usterkami, z którymi może zgłosić się do nich klient.

Wykorzystywane w szkoleniach auto to profesjonalnie przygotowana pomoc naukowa, dzięki której można uczyć kursantów naprawy konkretnej usterki. W samochodzie można spreparować rozmaite awarie, a następnie je usunąć. Szkolenia wzbudziły duże zainteresowanie. Pierwsze zajęcia „Diagnostyka czujników (silnik, nadwozie, zawieszenie)” odbyły się w warsztacie VAGSerwis we Wrocławiu. – Kiedy dowiedzieliśmy się, że istnieje możliwość zorganizowania u nas tego szkolenia, zdecydowaliśmy się bez wahania – mówi Konrad Czerski, współwłaściciel VAGSerwisu. – Warto było skorzystać z takiej okazji, ponieważ w zajęciach wzięli udział również nasi mechanicy. Uważam, że inwestycja w kompetencje pracowników to dobrze wydane pieniądze.

– Poza cyklem szkoleń wyjazdowych chcemy zorganizować również szkolenia stacjonarne, dwudniowe, podczas których będziemy przedstawiać poszczególne tematy w sposób przekrojowy. Zajęcia będą się odbywać w pełni wyposażonym serwisie przygotowanym do szkoleń  – mówi Maciej Bobrowski, kierownik Działu Szkoleń Technicznych w Inter Cars. – Ideą szkoleń praktycznych jest pokazanie na „żywym organizmie”, zależności pomiędzy rozmaitymi usterkami. Nowoczesny samochód to zbiór naczyń połączonych. Usterka jednego elementu, ma wpływ na systemy z nim współpracujące. Chodzi o to, żeby kursanci mogli na własne oczy zobaczyć, co się dzieje w takiej sytuacji. Możemy na przykład wygenerować błąd w układzie klimatyzacji i zobaczyć, jak na to reaguje cały układ komfortu, silnik oraz inne systemy. Możemy pokazać, jak błąd w systemie hamulcowym przekłada się na moc silnika. Samochód treningowy daje nam nieograniczone możliwości – wyjaśnia Maciej Bobrowski.

Szkolenia mobilne prowadzone są metodą warsztatową z wykorzystaniem technik, które pobudzają grupę uczestników do działania. Podstawą efektywnego nauczania jest bowiem połączenie wiedzy teoretycznej z analizą własnych doświadczeń i praktyczną nauką na przykładowych modelach w prawdziwym warsztacie.

Na szkolenia można się zapisywać w filiach IC.  Na stronie www.szkolenia.intercars.com.pl podane są terminy i kontakt do osoby, która może udzielić wszelkich informacji.

 

 

Zostaw Komentarz