Nowe pompy paliwa DENSO

13 sie 2014

Pompa-paliwa-DENSOFirma DENSO rozszerzyła swą ofertę skierowaną do klientów rynku wtórnego o dwie nowe pompy paliwa, które przeznaczone są do samochodów Toyota Prius i Toyota Land Cruiser. Tym samym gama pomp benzyny DENSO dostępnych na rynku wtórnym składa się obecnie z 9 numerów katalogowych, które znajdują łącznie ponad 230 zastosowań. Jeszcze w tym roku DENSO chce powiększyć ją o kolejne modele pomp.

Firma podaje, że dostarczane przez nią pompy są wytwarzane wyłącznie z nowych, nie regenerowanych części i spełniają restrykcyjne normy jakości części OE. Jednocześnie w pompach tych stosowane są zaawansowane rozwiązania techniczne, takie jak technologia turbinowa z wirnikiem zewnętrznym w kształcie litery V, która sprawia, że paliwo jest przesyłane przy minimalnej pulsacji ciśnienia, co zapewnia ciche działanie urządzenia i jego większą wydajność. Walory te sprawiają, że pompy paliwa DENSO są wybierane jako oryginalne wyposażenie przez wielu producentów samochodów, w tym aut z segmentu premium.

Pompa paliwa DENSO_charakterystykaZadaniem elektrycznej pompy benzyny jest dostarczenie paliwa pod odpowiednim ciśnieniem ze zbiornika do silnika, konkretnie zaś do wtryskiwaczy, które podają je do kolektora dolotowego lub cylindrów. Rola jaką pompy pełnią, zadecydowała, że w ofercie DENSO są one częścią programu systemów sterowania silnikiem (EMS). Występują one przy tym w dwóch rodzajach: jako typ C wewnątrzzbiornikowy oraz typ H38, również wewnątrzzbiornikowy. W obu wersjach działają z większą prędkością i przy niższym poborze prądu niż pompy starego typu, zapewniając jednocześnie utrzymanie stabilnego ciśnienia również przy najwyższej wydajności.

Na podstawie materiałów firmy DENSO

Zostaw Komentarz