Nowe przepisy i obowiązki dla warsztatów samochodowych

16 paź 2019

Ministerstwo Finansów powiększa grupę przedsiębiorstw, które są zobowiązane do posiadania kasy fiskalnej online niezależnie od uzyskiwanych obrotów. Od 1 stycznia 2020 roku urządzenia tego typu wymagane będą w warsztatach samochodowych. Dlaczego fiskus zaczął zmiany właśnie od tej branży?

Uchwalona przez Sejm wiosną tego roku Ustawa o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Prawo o miarach (Dz.U. 2019 poz. 675) nakłada na warsztaty samochodowe obowiązek stosowania kas fiskalnych online. Urządzenia tego typu umożliwią automatyczne przesyłanie informacji o każdej transakcji zarejestrowanej na kasie do Centralnego Repozytorium Kas, prowadzonego przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Zdaniem Ministerstwa Finansów, kasy fiskalne z modułem online zmniejszą ryzyko nadużyć podatkowych i będą ważnym mechanizmem do zwalczania szarej strefy. Kasy online w warsztatach samochodowych – pierwszej grupie przedsiębiorstw objętej tym wymogiem – będą obowiązkowe od 1 stycznia 2020 roku.

Promocja zapewni kasę na kasę

Nowoczesne urządzenia to dodatkowe koszty związane ze spełnieniem wymogów narzuconych przez ustawę. Rozwiązaniem ułatwiającym dopasowanie się do nowych przepisów jest przygotowana przez Shell Helix ogólnopolska promocja pod nazwą Hit Kasowy. Daje ona właścicielom warsztatów możliwość zebrania gotówki na wydatki związane ze zmianami w prawie – czyli zebranie kasy na kasę fiskalną online.

– Nasza promocja jest odpowiedzią na potrzeby właścicieli warsztatów. Premie, które trafiają do uczestników akcji, to dla nich realna pomoc. Zdobyte pieniądze mogą ułatwić dostosowanie się do nowych wymogów prawnych. Mechanizm, progi zakupowe i czas trwania promocji sprawiają, że może wziąć w niej udział każdy niezależny warsztat samochodowy, bez względu na liczbę stanowisk serwisowych czy zatrudnionych mechaników. Udział w naszej promocji to potrójna korzyść. Z jednej strony łatwe do zdobycia, konkretne nagrody finansowe, z drugiej punkty w programie lojalnościowym Klub Partnerów Shell Helix, a z trzeciej dostęp do olejów najwyższej jakości – powiedział Łukasz Radzymiński, Dyrektor Sprzedaży w dziale olejowym Shell Polska Sp. z o.o.

Zostaw Komentarz