Od wytopu do gotowej tarczy

12 Mar 2015

Zakup marki Fomar Friction przez MAT Holdings Inc był kolejnym krokiem do zapewnienia klientom dostępu do kompleksowej oferty w dziedzinie hamulców. Połączono ofertę wysokiej jakości materiałów ciernych z ofertą tarcz hamulcowych sygnowanych tą samą marką.

4Należące do MAT Holdings Inc zakłady wytwarzające m.in. tarcze hamulcowe mogą poszczycić się półwiekowym doświadczeniem dostawcy branży motoryzacyjnej – zaopatrują w produkowane przez siebie części zarówno producentów pojazdów, jak również ekipy sportowe oraz rynek części zamiennych. Jednocześnie przedstawiciele firmy podkreślają, że niezależnie od tego, kto jest odbiorcą wyrobów, są one zawsze wytwarzane według tych samych, rygorystycznych kryteriów jakościowych.

Odlewnie

Produkcja tarcz 3MAT Holdings jest jednym z czołowych europejskich wytwórców tarcz hamulcowych. Firma dysponuje klikoma zakładami ulokowanymi na Starym Kontynencie – odlewnie w Wielkiej Brytanii i Czechach produkują rocznie ponad 100 000 ton żeliwa, zaś w fabrykach w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Czechach powstaje finalny produkt – tarcze hamulcowe, które następnie trafiają na rynki całego świata. Poza Europą firma posiada również nowoczesną odlewnię w Chinach (uruchomioną w 2013 roku) wyposażoną w piece nowej generacji i produkującą rocznie 50 000 ton żeliwa. Wszystkie zakłady wyposażone są w nowoczesne laboratoria, w których produkt badany jest na każdym etapie produkcji.
Przedstawicie firmy podkreślają, że jej celem jest zapewnienie klientom nie tylko innowacyjnego produktu najwyższej jakości, ale również najlepszej obsługi, bo to właśnie te dwa kryteria są dla odbiorców kluczowe. Wszystkie zakłady zatrudniają wysoko wykwalifikowaną siłę roboczą, a także zespoły inżynierów, którzy opracowują produkty przy ścisłej współpracy z odbiorcami oraz czuwają nad procesem produkcyjnym. Dzięki zaangażowaniu pracowników i ich kompetencjom firma zawdzięcza swoją pozycję na rynku. Koncern stale też inwestuje znaczne środki w rozwój pracowników, finansując m.in. ich specjalistyczne kursy zawodowe.

Nowoczesne technologie

Wszystkie zakłady działają z poszanowaniem środowiska naturalnego, stale inwestując w rozwiązania mające na celu ograniczenie zużycia energii i zmniejszenie ilości powstających odpadów.

aW odlewniach żeliwo wytapiane jest w nowoczesnych bezrdzeniowych piecach indukcyjnych, skąd następnie materiał trafia do podgrzewanych kadzi i automatycznych linii odlewniczych. Skala produkcji jest imponująca. Dla przykładu – zakład w brytyjskim Pool przerabia rocznie ponad 50 000 ton żeliwa, wytwarzając gamę tarcz obejmującą ponad 500 referencji. W procesie odlewania rdzeni wykorzystuje się technologię cold box, która zapewnia najwyższą jakość odlewów. Wytwarzane w ten sposób tarcze spełniają najwyższe wymagania odbiorców.

Zakład w Pool po raz pierwszy otrzymał certyfikat ISO TS 16949 w 2002 roku, a fabryka w czeskim Hradec Kralove w 2007 roku. Obie odlewnie działają zgodnie z zasadą ciągłego ulepszania procesu produkcji, przy wykorzystaniu najnowocześniejszych metod zarządzania.

c2ag_250x156_3_nascar1Warto wspomnieć, że firma ma również 25-letnie doświadczenie w produkcji tarcz hamulcowych przeznaczonych do zastosowań sportowych. Wytwarza m.in. tarcze ze stopów wysokowęglowych z domieszką munkach eksploatacji, rozmaitych rozwiązań technicznych i technologicznych. Zdobyte doświadczenia wykorzystywane są potem w produkcji tarcz przeznaczonych zarówno na rynek pierwszego wyposażenia, jak i na aftermarket.


POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz