Pierwszy filtr zatrzymujący wirusy na europejskim rynku wtórnym

Tekst sponsorowany 09 lis 2021

 

CabinHepa+ to innowacyjny filtr kabinowy opracowany przez inżynierów Sogefi (CIR Group) wykorzystujący media HEPA. Zapewnia on 50 razy większą ochronę niż konwencjonalny filtr kabinowy*. Tym samym Sogefi jest pierwszym dostawcą oferującym w Europie filtr, który zatrzymuje cząstki wielkości wirusa. Innowacja ta, zaprezentowana na targach Automechanika we Frankfurcie w dniach 14-16 września 2021 r, jest dostępna pod markami Purflux® i Fram®.

 

Kabinowe filtry powietrza są w powszechnym użyciu od około 20 lat. Chronią pasażerów pojazdów przed zanieczyszczeniami z otaczającego powietrza, takimi jak kurz, pyłki, cząsteczki smogu i alergeny, co oznacza, że powietrze, którym oddychają osoby jadące samochodem, jest czystsze niż powietrze na zewnątrz auta. Dla porównania – bez filtracji powietrze w przedziale pasażerskim może być nawet czterokrotnie bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz! Z tego też powodu zaleca się wymianę filtrów kabinowych co roku lub co 15 000 km.

Bezprecedensowy poziom filtracji

Sogefi osiągnęło bezprecedensowy poziom filtracji oferując teraz, po raz pierwszy w Europie na rynku wtórnym, filtr kabinowy zdolny zatrzymywać cząsteczki wielkości wirusa! Udało się to osiągnąć dzięki filtrowi CabinHepa+ wykorzystującemu media HEPA (High Efficiency Particulate Air), które mechanicznie wychwytują 50 razy więcej drobnych cząstek (o wielkości 0,3 mikrometra) niż konwencjonalny filtr kabinowy.

Technologia HEPA jest tradycyjnie stosowana w środowiskach medycznych i farmaceutycznych, tzw. pomieszczeniach czystych, przemyśle lotniczym itp., słowem wszędzie tam,gdzie niezbędny jest wysoki stopień dezynfekcji powietrza. Filtry Sogefi CabinHepa+ zatrzymują do 99,97% cząsteczek 0,3 mikrometra*, co czyni je jednymi z najskuteczniejszych filtrów na rynku. Są w stanie wyłapać pyłki, kurz, alergeny, sierść zwierząt, pleśń i wiele innych zanieczyszczeń, a przede wszystkim wszelkie cząstki wielkości wirusa, które mogą dostać się do pojazdu. Takiego produktu, zapewniającego 50 razy lepszą ochronę niż konwencjonalny filtr kabinowy do tej pory nie było w Europie!

Można więc powiedzieć, że CabinHepa+, będący prawdziwą tarczą przed cząsteczkami szkodliwymi dla zdrowia, stanowi środek ochronny dla kierowców, gdyż usuwa bakterie i cząsteczki wielkości wirusa, zanim dotrą do kabiny pasażerskiej.

Utrzymana sprawność systemów wentylacyjnych

Dodać należy, iż inżynierom Sogefi udało się sprawić, że CabinHepa+ gwarantujący bezprecedensowy poziom filtracji, nie zmniejsza wydajności systemu wentylacji pojazdu lub przepływu powietrza w jego klimatyzacji.

Dostępne dla dwóch trzecich europejskich kierowców

Od dnia premiery nowego filtra Sogefi udostępnia najwyższy obecnie poziom ochrony większości europejskich kierowców. Nowa gama kabinowych filtrów powietrza licząca 66 referencji znajdujących zastosowanie w 170 milionach pojazdów eksploatowanych w Europie jest już bowiem w sprzedaży na rynku wtórnym (pod markami Purflux® i FRAM®). A zatem około dwóch trzecich wszystkich pojazdów poruszających się po naszym kontynencie może zostać wyposażonych w filtry CabinHepa+!

Produkcja w 100% w UE

Nie od rzeczy będzie też wspomnieć, że cała gama filtrów CabinHepa+ jest produkowana w fabryce Sogefi w Medvode w Słowenii.

Najbardziej kompleksowa oferta w Europie

Sogefi szczyci się, że dzięki nowej rodzinie filtrów jest w stanie zaproponować filtr kabinowy dla każdego praktycznie kierowcy. Gama filtrów oferowanych przez tę firmę obejmuje bowiem:

  • Standardowe filtry przeciwpyłkowe do zatrzymania kurzu i pyłków;
  • Filtry z węglem aktywnym w celu dalszej neutralizacji zapachów;
  • Filtry Cabin3Tech+ zatrzymujące drobne cząstki i alergeny;
  • Filtry CabinHepa+ zatrzymujący alergeny i cząsteczki o wielkości nawet 0,3 mikronometra, czyli wielkości wirusa.

Na koniec podkreślić jeszcze raz należy, że regularna wymiana filtrów kabinowych ma zasadnicze znaczenie dla zdrowia i dobrego samopoczucia wszystkich pasażerów pojazdu.

Więcej informacji na temat kabinowych filtrów powietrza CabinHepa+ wykorzystujących zupełnie nową technologię można znaleźć na stronach internetowych marki: www.purflux.com i www.fram-europe.fr.

*zgodnie z IEST-RP-CC007.1.

 

Sogefi (grupa CIR), założona w 1980 roku i notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Mediolanie w segmencie STAR jest światowym liderem w sektorze komponentów motoryzacyjnych, oferującym innowacyjne produkty w trzech obszarach biznesowych: filtracja, zawieszenia oraz systemy powietrza i chłodzenia. W 2020 r. Sogefi odnotowało przychody w wysokości 1,2 mld euro. Firma jest partnerem większości producentów pojazdów na całym świecie i jest obecna w 23 krajach z 36 zakładami produkcyjnymi, 4 centrami badawczymi i 10 centrami rozwoju. Sogefi, która zatrudnia 6800 osób, jest zaangażowana w zrównoważony rozwój i promuje zasady odpowiedzialności społecznej w całym swoim łańcuchu dostaw (www.sogefigroup.com).

 

Tekst sponsorowany przez firmę Sogefi

 

 

Zostaw Komentarz