Prawo (tylko) na papierze

12 lut 2015

Prokonsumenckie i wolnorynkowe rozwiązania regulujące rynek motoryzacyjny zapewniają nam możliwość zlecania przeglądów gwarancyjnych również w warsztatach niezależnych. Niestety zapewnienia te czasem pozostają tylko na papierze, bowiem niektórzy producenci samochodów nie mają zamiaru ich przestrzegać. Klientom pozostaje więc albo przyjąć dyktat koncernu samochodowego, albo użerać się z nim przed obliczem Temidy.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Nabity w butelkę

Wydaje się, że powiedzenie „prawo jest po to, aby je łamać” cały czas jest aktualne i powszechnie stosowane. A osoby, które boleśnie odczuwają nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów nie mogą liczyć na wsparcie stosownych instytucji.

miniaturka

Czy można skręcać po cichu

Jak dowodzi opisana historia, przy ustalaniu przyczyny uporczywych usterek ambicja bywa czasem ważniejsza od doświadczenia.

miniaturka

Federal-Mogul podzielony

Firma Federal-Mogul Holdings Corporation ogłosiła plan rozdzielenia swoich oddziałów Powertrain i Motorparts na dwie niezależne firmy obsługujące ogólnoświatowy rynek części zamiennych oraz OE.

miniaturka

Euro VI, a olej silnikowy

Od 1 stycznia 2014 roku silniki wszystkich nowo rejestrowanych na terenie UE ciężarówek i autobusów muszą spełniać normę Euro VI. Obowiązek ten ma wpływ m.in. na wybór olejów silnikowych stosowanych w tych pojazdach.

miniaturka

Szybsze ładowanie, większa wydajność

Dzięki nowym rozwiązaniom, które powstały w centrach badawczo-rozwojowych Exide Technologies, nowe akumulatory oferowane pod markami CENTRA i EXIDE będą ładować się nawet o 1,5 raza szybciej, dysponując przy tym większą wydajnością.

miniaturka

Nüral Elastothermic, czyli większa efektywność

Federal Mogul Powertrain zaprezentowała nowe tłoki Nüral Elastothermic® przeznaczone do silników benzynowych. Elementy te wytwarzane są na potrzeby kilku producentów samochodów, lecz wkrótce będą dostępne również na rynku części zamiennych.

Zostaw Komentarz