ProfiAuto partnerem konkursu

07 mar 2016

 Sieć ProfiAuto dołączyła do grona partnerów polskiej edycji Imagine Cup, światowego konkursu technologicznego Microsoft dla studentów. W ramach etapu Business Acceleration Days, odbywającego się w pod koniec lutego, przedstawiciel sieci oceniał projekty w kategorii „Innowacje”.

Sieć ProfiAuto została złotym partnerem polskich etapów konkursu Imagine Cup, organizowanego przez Microsoft już od trzynastu lat wydarzenia mającego wyłonić najlepsze pomysły na projekty technologiczne w kategoriach „Innowacje”, „Gry” oraz „Projekty społeczne”. Etap Business Acceleration Days, który niedawno się zakończył, polegał na dwudniowych warsztatach biznesowych , w trakcie których uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje pomysły przed specjalistami z dziedziny technologii i biznesu.

PAl1Zauważyłem sporo świeżych i ciekawych idei, związanych z motoryzacją oraz szeroko pojętą infrastrukturą. Jako sieć chcemy być tam, gdzie rodzą się nowe pomysły i wspierać je. Staje się to ważne także dla naszych partnerów, którzy w obliczu wyzwań, jakie niesie rynek, zaczynają doceniać tę wiedzę i otwierają się na zmiany – powiedział Ilirjan Osmanaj z ProfiAuto, który znalazł się w komisji oceniającej projekty w kategorii „Innowacje”.

Podczas Business Acceleration Days wybrano najlepszych 10 projektów z każdej kategorii. Projekty te przeszły do kolejnego etapu Imagine Cup Poland 2016. Teraz przed uczestnikami konkursu m.in. szkolenia biznesowe, oddanie projektów, finały krajowe, a potem – etapy światowe. Eksperci ProfiAuto, jako mentorzy, będą aktywnie uczestniczyć we wszystkich fazach Imagine Cup Poland.

Motoryzacja to branża o dużym potencjale dla innowacji. To z nią związane są jedne z najciekawszych trendów technologicznych, m.in. connected cars czy samochody autonomiczne. Są one ogromną inspiracją dla naszych uczestników. Dlatego ekspercka wiedza biznesowa i  wsparcie sieci ProfiAuto są dla nas istotne – zauważył Rafał Czypryński, Microsoft Audience Lead.

Zostaw Komentarz