Już wkrótce w Spodku

04 cze 2014

profi-auto-showDwa dni, ponad 140 wystawców, dziesiątki pokazów, prezentacje najważniejszych światowych producentów, konkursy i koncerty gwiazd – tegoroczna, jedenasta już edycja ProfiAuto Show to przedsięwzięcie na dużą skalę, przygotowane zarówno z myślą o miłośnikach motoryzacji, jak i profesjonalistach z tej branży. W najbliższy weekend (7-8 czerwca) opanują oni katowicki Spodek.

W ramach ProfiAuto Show 2014 na Placu Honorowym przed Spodkiem trwać będzie dwudniowy piknik, wypełniony koncertami, pokazami (m.in. kaskaderskimi, stuntu motocyklowego oraz ratownictwa), a także konkursami dla publiczności i koncertami. Na zakończenie pierwszego dnia imprezy, scenę przed Spodkiem przejmie gwiazda wieczoru – raper Tede, znany także jako prowadzący program „Operacja Tuning” w TVN Turbo. Wśród zaplanowanych wydarzeń znajdą się także wybory ProfiAuto Super Girl oraz zawody dla mechaników i pracowników sklepów motoryzacyjnych.

ProfiAuto_Show_1Goście, którzy odwiedzą centrum wystawiennicze ProfiAuto Show 2014 zlokalizowane wewnątrz Spodka, będą mogli z bliska obejrzeć m.in. profesjonalnie poddane tuningowi Lamborghini Aventador oraz Gallardo czy jedyne w Polsce Mitsubishi Colt Evo biorące udział w tegorocznych Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Miłośnicy pojazdów wyścigowych także znajdą coś dla siebie. Na ProfiAuto Show pojawi się np. bolid F1 wykonany przez studentów z AGH Racing Team, bolid Greenpower, którego konstrukcję przygotowali studenci Politechniki Śląskiej oraz bolid marki Toyota z sezonu 2007 Formuła 1 Racer, wyposażony w oryginalne koła, fotel i kierownicę, umożliwiający wirtualny wyścig na największych torach rajdowych świata.

Okazji do spróbowania swoich sił w symulacjach sportów motorowych i trudnych sytuacji drogowych będzie dużo więcej. Na stoiskach wystawców do dyspozycji odwiedzających będą także m.in. symulatory jazdy samochodem WRC wraz z symulacją przeciążeń, trenażer czasu reakcji służący do sprawdzania reakcji wzrokowo-ruchowej kierowców czy symulator dachowania powstały na bazie trzydrzwiowego Citroëna C4.

Zeszłoroczna, jubileuszowa edycja ProfiAuto Show była rekordowa. Gościliśmy ponad 140 wystawców i 35 tysięcy odwiedzających. Tegoroczny program przygotowaliśmy z myślą o pobiciu tego wyniku – zapowiada Olgierd Langer, prezes zarządu spółki Profi Partners, organizatora targów.

ProfiAuto_Show_2ProfiAuto Show to impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarz największych wydarzeń motoryzacyjnych w Polsce. Podczas targów swoją ofertę prezentują najważniejsze światowe marki z branży automotive. Wśród nich znajdują się zarówno dealerzy samochodowi, producenci części motoryzacyjnych, akcesoriów jak i wyposażenia warsztatów. W tym roku wystawcy, zespoły muzyczne, organizatorzy pokazów i odwiedzający zajmą powierzchnię 12000 m2, na którą składają się wszystkie, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne tereny katowickiego Spodka.

Więcej informacji na temat targów i ich szczegółowy plan znaleźć można na stronie www.profiautoshow.pl

Zostaw Komentarz