Rekordowe ProfiAuto Show

11 cze 2019

 

Na tegorocznej edycji ProfiAuto Show, której przyświecało hasło „Napędzane pasją”, pojawiło się 46 000 gości i 150 wystawców. Największe targi motoryzacyjne na Śląsku pokazały, że tempo rozwoju branży motoryzacyjnej nie ma sobie równych.

 

W weekend 8-9 czerwca na szesnastą już edycję ProfiAuto Show zjechali do Katowic miłośnicy motoryzacji i przedstawiciele branży z całej Polski. Frekwencja była rekordowa – targi i towarzyszące im atrakcje obejrzało w ciągu dwóch dni 46 000 gości, a więc o 6 tysięcy więcej niż rok wcześniej. Po raz kolejny dużą grupę zwiedzających stanowili specjaliści, głównie mechanicy samochodowi.

Targowe atrakcje udowodniły, że motoryzacja nierozerwalnie wiąże się z adrenaliną i emocjami na najwyższym poziomie. Na stoiskach wystawców – największych marek z branży – pojawiło się natomiast wiele nowoczesnych rozwiązań pokazujących, że mariaż sektora automotive z IT wchodzi w kolejną fazę.

– To zdecydowanie był gorący weekend. Po raz pierwszy na targach w Polsce pokazaliśmy samochodowe bungee. Samochód z kaskaderami wewnątrz spadał z ponad 80 metrów, a całość odpalił sam Maciej Wisławski, który podsumował, że na naszych śmiałków oddziaływały siły nieporównywalne z jakimikolwiek przyspieszeniem podczas rajdów. ProfiAuto Show to doroczne święto motoryzacji, więc kładziemy nacisk na unikatowe emocje, zarówno te rozrywkowe, jak i branżowe, dzięki współpracy z najważniejszymi motoryzacyjnymi markami z całego świata – powiedział Łukasz Kopiec, dyrektor marketingu ProfiAuto.

Wśród atrakcji strefy rozrywkowej znalazły się także m.in. pokazy motocyklowe, drift oraz jazda gokartami. Dużym powodzeniem cieszyły się bezpłatne skoki na bungee i na poduszkę kaskaderską oraz liczne stanowiska z symulatorami, a przede wszystkim – ustawiony w samym środku Spodka – wirtualny warsztat samochodowy. Całkiem realnie można było spotkać natomiast motoryzacyjne gwiazdy. Na ProfiAuto Show 2019 pojawili się m.in. Kajetan Kajetanowicz, Maciej Wisławski, Adam Klimek oraz Klaudia Podkalicka.

Na branżowców, obok prezentacji technicznych, czekał zróżnicowany program szkoleń i specjalna Strefa Warsztatowa z sektorem konkursowym, rally oraz szkoleniowym. Odbyły się też liczne pokazy wyposażenia serwisowego i konkursy z nagrodami. Mechanicy po raz pierwszy w historii imprezy stanęli do rywalizacji o Puchar Mechanika i cenne nagrody, w tym 30-tonową prasę.

– Warstwa branżowa targów jest dla nas bardzo ważna. Program szkoleń opracowywaliśmy drobiazgowo, biorąc pod uwagę aktualne trendy i zmiany na rynku. Wiedzą o tym doskonale wystawcy, którzy przywożą co roku do Katowic najświeższe nowości oraz dawkę wiedzy merytorycznej nieporównywalnej z jakąkolwiek imprezą motoryzacyjną w Polsce. To połączenie stanowi o charakterze ProfiAuto Show. W tym roku przybliżyliśmy wiele nowości wpisujących się w takie trendy, jak elektromobilność czy pojazdy autonomiczne, ale także najnowsze osiągnięcia techniczne m.in. w zakresie narzędzi warsztatowych – mówił Mariusz Maksym z sieci warsztatowej ProfiAuto Serwis.

Kolejna edycja ProfiAuto Show już za rok.

 

Zostaw Komentarz