Wielki powrót filtrów Champion

13 paź 2015

Federal-Mogul Motorparts (oddział Federal-Mogul działający na rynku części zamiennych) powraca na rynek z większym asortymentem filtrów Champion. Udoskonalona linia produktów wyróżnia się lepszymi właściwościami i atrakcyjnym opakowaniem. Dodatkowym wsparciem jest internetowy katalog filtrów Champion, które są już dostępne w sprzedaży na rynku wtórnym.

Od 2014 roku Champion wprowadził do swej oferty blisko 500 nowych filtrów. Na ich obecną gamę składa się ponad 1300 referencji, które znajdują zastosowanie w ponad 94% europejskiego parku samochodowego. Tak kompleksowa oferta umożliwia więc znalezienie odpowiedniego produktu do niemal każdego pojazdu.

– Inżynierowie Federal-Mogul przeprojektowali filtry paliwa, powietrza, oleju i kabinowe marki Champion, tak aby wszystkie spełniały wysokie standardy OE – mówi Sanda Kristicevic, product manager z Federal-Mogul, odpowiedzialna za ofertę filtrów. – Filtry testowane są zgodnie z obowiązującymi standardami ISO,  odpowiadają wymaganiom nowych silników Euro 5 i Euro 6, przy ich produkcji korzysta się z najnowszych technologii. W efekcie są w stanie sprostać oczekiwaniom klientów zarówno co do jakości, jak i wydajności pracy oraz prostej instalacji.

A oto co wyróżnia obecnie oferowane, wysokowydajne filtry Champion do silników najnowszej generacji:

  • Nowe filtry paliwa Champion do silników Diesla z układami wtryskowymi typu common rail są wykonane z wielowarstwowego materiału syntetycznego, wyprodukowanego w technologii pneumotermicznej (melt blown). Pozwala to na filtrację zanieczyszczeń o wielkości nawet 3 µm i zapewnia wysoką, sięgająca 99,8%, skuteczność separacji wody. W porównaniu z filtrami konwencjonalnymi, materiały produkowane metodą pneumotermiczną zwiększają wydajność filtrowania nawet o 29,4% w przypadku zanieczyszczeń o rozmiarze 5 µm i mniejszych.
  • Filtry oleju marki Champion są wytwarzane z mikrowłókien szklanych. Umożliwia to skuteczniejszą filtrację zanieczyszczeń w porównaniu z konwencjonalnymi materiałami filtracyjnymi. Mikrowłókna szklane zmniejszają spadki ciśnienia nawet o 50%, dzięki czemu filtry Champion oferują od 2 do 4 razy dłuższe okresy pracy w porównaniu z produktami tradycyjnymi.
  • Filtry powietrza marki Champion to odpowiedniki produktów OE, dlatego ich wydajność filtrowania drobnych cząstek jest porównywalna jak produktów używanych na pierwszy montaż.

Również filtry kabinowe Federal-Mogul Motorparts wyróżniają się tle konkurencji. A to za sprawą wprowadzonej w tym roku do ich produkcji innowacyjnej technologii Flexi Frame. Dzięki niej montaż filtra odbywa się bez ryzyka jego uszkodzenia lub deformacji. Węgiel aktywny zawarty w materiale filtracyjnym zapewnia zaś, że filtr nie przepuszcza zarówno pyłów, jak i toksycznych gazów.

Nowe opakowania filtrów powietrza, kabinowego, paliwa i oleju marki Champion®.
Nowe opakowania filtrów powietrza, kabinowego, paliwa i oleju marki Champion®.

Dodać należy, że wszystkie filtry marki Champion otrzymały nowe opakowania z interaktywnymi kodami QR, ułatwiającymi sprawdzenie przez serwisanta numeru części. Link ukryty w kodzie graficznym QR kieruje również do filmów instruktażowych oraz szczegółowych instrukcji montażu filtrów kabinowych, dostępnych w katalogu na stronie internetowej.

Wspomnijmy także, iż pojawił się nowy katalog marki Champion z pełnym asortymentem filtrów. Wyróżnia go nowa, kompleksowa struktura numeracji części, zmieniona szata graficzna oraz przejrzysty układ produktów. Aktualizowany na bieżąco katalog Champion można znaleźć pod adresem www.fmecat.eu.

2 komentarze
  1. Fajnie. Trafił mi się już filtr champion-a to był f. kabiny do toyoty avensis z 2001r. Ciekawy typ. Wyprodukowany jako lustrzane odbicie tego który wyjąłem chyba że to miał być do anglika???

  2. Używam tych filtrów oleju powietrza na pewno lepsze od chińczyków. Jak dla mnie to taka średnia półka spokojnie robią swoją robotę.

Zostaw Komentarz