Zainteresowanie na najwyższym szczeblu

23 wrz 2015

DSC00801Targi Inter Cars stają się już instytucją, która reprezentuje niezależny rynek warsztatowy oraz aftermarket w Polsce. Świadczyć o tym mogą chociażby spotkania z polskimi parlamentarzystami oraz ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim, które odbyły podczas tego wydarzenia.

W piątek, 18 września na targach gościli polscy parlamentarzyści, którzy w towarzystwie Alfreda Franke, prezesa Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych SDCM, zwiedzili ekspozycję, dowiadując się wielu rzeczy o polskim rynku motoryzacyjnym.

IC targi 05W sobotę, 19 września, na zaproszenie SDCM, którego członkiem jest Inter Cars, swoją obecnością zaszczycił wystawę targową Janusz Piechociński, wiceprezes Rady Ministrów i minister gospodarki. Premier Piechociński nie tylko żywo interesuje się sprawami rynku motoryzacyjnego, ale również wykazuje w tej tematyce dobrą orientację. Z kolei o wadze jaką resort gospodarki przywiązuje do kwestii niezależnego sektora motoryzacyjnego świadczy fakt, że doroczna, dziesiąta już konferencja Niezależnego Rynku Motoryzacyjnego organizowana przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych obędzie się w siedzibie Ministerstwa Gospodarki.

DSC00845Premier Piechociński odwiedził wiele stoisk, gdzie miał możliwość porozmawiać z przedstawicielami producentów o wystawianych przez nich produktach. Po zwiedzeniu targów odbyło się spotkanie z przedstawicielami branży, podczas którego szef resortu gospodarki zapoznał się z informacjami na temat błędów w bazach Centralnej Ewidencji Pojazdów, a także o zagrożeniach związanych z zamkniętymi systemami telematycznymi, tak lansowanymi przez producentów pojazdów.

 

Zostaw Komentarz