Żarówki do pary

26 lis 2015

Philips wprowadził na rynek żarówki halogenowe w opakowaniach C2, czyli pakowane po dwie sztuki w pudełku kartonikowym.

 W podwójnych, kartonikowych opakowaniach Philips od niedawna oferuje trzy typy żarówek halogenowych: Vision (+30% więcej światła), VisionPlus (+60%) oraz LongerLife (trwałość do 50 tys. km). Wszystkie dostępne są w typach H4 oraz H7. Dla warsztatów i sklepów motoryzacyjnych przygotowane zostały ponadto profesjonalne ekspozytory, które pozwolą na lepszą prezentację produktów w miejscu sprzedaży.

Nowe opakowanie wprowadzono w myśl zasady, która mówi, że żarówki powinno się wymieniać parami, tak jak inne części eksploatacyjne mające wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Dotyczy to również takich elementów pojazdu jak amortyzatory, tarcze, klocki hamulcowe, opony. Dwie nowe żarówki o tych samych parametrach świetlnych zapewniają optymalne oświetlenie drogi przed pojazdem, pozwalając na szybsze dostrzeżenie zagrożeń oraz szybką identyfikację znaków drogowych, dzięki dobremu doświetleniu pobocza. Warto podkreślić, że z czasem wydajność źródeł światła ulega zmniejszeniu, dlatego wymiana obydwu żarówek gwarantuje, że oświetlenie będzie symetryczne, do czego zobowiązuje kodeks drogowy.

Żarnik w starszych żarówkach jest bardziej delikatny i zużywa się szybciej. Jeśli jedna z żarówek ulegnie awarii, to możemy się spodziewać rychłego przepalenia tej drugiej. Wymieniając tylko jedną żarówkę ryzykujemy gorsze oświetlenie drogi przed pojazdem, co sprawia, że jazda nocą może stać się niebezpieczna.

Warto również dodać, że w niektórych samochodach wymiana żarówki jest na tyle skomplikowana, że użytkownik zmuszony jest skorzystać z usługi warsztatu. Lepiej więc od razu wymienić obie żarówki, niż w krótkim czasie jeździć dwa razy do serwisu.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.philips.pl/wymieniaj-parami.

 

1 comments
  1. w cagu 10 lat mialem dwa przypadki ze przepalily sie obydwie zarowki jednoczesnie.Za pierwszym razem bylem zdziwiony za drugim troche mniej a teraz to bedzie normalka

Zostaw Komentarz