Znikające katalizatory

12 lut 2015

Problem złomiarzy kradnących przewody trakcyjne, bocznice kolejowe lub zgoła całe mosty znany jest w naszym kraju nie od dziś. Do listy fantów padających łupem rabusiów należy dopisać również… katalizatory, które jak się okazuje, są cennym surowcem wtórnym. Firmy zajmujące się odzyskiwaniem metali szlachetnych płacą za te elementy spore pieniądze. Za niektóre modele można w skupie dostać nawet tysiąc złotych. Aż strach pomyśleć, co się będzie działo, jeśli wszyscy amatorzy żeliwnych klap kanalizacyjnych i balustrad przerzucą się, w poszukiwaniu większego zysku, na samochodowy „aftermarket”.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Katalizatory na celowniku złodziei…

Katalizatory samochodowe coraz częściej padają łupem złodziei. W niektórych przypadkach straty wynoszą nawet kilka tysięcy złotych.

miniaturka

Światło to bezpieczeństwo

Okres wakacji to czas zwiększonego ruchu na drogach i częstszych podróży, zwłaszcza w nocy. Każdy kierowca przed wyruszeniem w drogę powinien sprawdzić m.in. stan oświetlenia pojazdu, żarówek, czy ustawienia świateł.

miniaturka

Motoryzacyjny zawrót głowy

W pierwszy weekend września warszawskie lotnisko Bemowo gościć będzie największe targi motoryzacyjne w Europie Środkowej i olbrzymie motoryzacyjne show

miniaturka

Dni targowe z ZF Services

Podczas wrześniowych targów Automechanika 2014 we Frankfurcie, firma ZF Services zaprezentuje paletę swoich produktów i usług.

miniaturka

115. urodziny firmy Castrol

W tym roku mija 115 lat od czasu, kiedy Charles Wakefield założył przedsiębiorstwo znane obecnie jako Castrol. Dziś oleje tej marki stosowane są przez miliony użytkowników samochodów, motocykli i innych pojazdów.

Zostaw Komentarz