Alfa Romeo wybiera klocki Jurid

20 wrz 2016

Dostawy części na pierwszy montaż to dla każdego producenta, nawet wielkiego, powód do satysfakcji. Nic więc dziwnego, że Federal-Mogul Motorparts szczyci się, że klocki hamulcowe Jurid fabrycznie montowane są w nowych Alfach Romeo Giulia. Do sportowej wersji Quadrifoglio firma opracowała nawet specjalny materiał cierny, bardziej odporny na zużycie i spadek skuteczności hamowania wskutek wzrostu temperatury klocka.

alfa-romeo-giulia-to-najnowszy-model-na-liscie-aut-z-fabrycznie-montowanAlfa Romeo Giulia to najnowszy model na liście aut z fabrycznie montowanymi klockami Jurid. Wcześniej produkty tej marki trafiły na linie montażowe Jaguara F-Type’a (2014), BMW i8 oraz i3 (2015), VW Passata (2015) i kilku innych popularnych modeli Volkswagena oraz do dostawczego modelu Mercedes-Benz Sprinter (2014).

– Nasz kolejny sukces w roli dostawcy części na pierwszy montaż był poprzedzony bardzo wnikliwym porównaniem pięciu dostawców przez Alfa Romeo. Producent pojazdów zdecydował, że to właśnie marka Jurid jest w stanie dostarczyć materiały cierne o optymalnych właściwościach do wszystkich wersji modelu Giulia – powiedział Silvano Veglia z Federal-Mogul Motorparts. – Fabryczny montaż w modelu Giulia prezentuje pełnię możliwości marki Jurid. Bez względu na opcje wyposażenia, od podstawowej do najbardziej ekskluzywnej, oraz wersje silnikowe z Quadrifoglio na czele, specjaliści marki Jurid potrafią stworzyć odpowiednie materiały cierne.

Materiały cierne klocków hamulcowych stosowanych w nowych Giuliach to J673 w przypadku wersji Quadrifoglio oraz J310 w przypadku wersji z turbodoładowanym silnikiem wysokoprężnym o pojemności 2.2. J673 jest nowoczesnym materiałem o bardzo stabilnym zachowaniu podczas hamowania, odpornym na spadki siły tarcia wskutek działania wysokich temperatur powstających podczas hamowania z dużych prędkości. Zdobył on również bardzo świetne noty w szczegółowych testach NVH, oceniających poziomy hałasu, wibracji i trwałości. Tym samym została potwierdzona wysoka skuteczność i wytrzymałość materiału, który może być stosowany w układach hamulcowych aut o wysokich osiągach.

Materiał J310 jest utwardzany w prasach. Oferuje doskonałą skuteczność hamowania w różnych temperaturach i warunkach eksploatacyjnych, a wyniki jego testów NVH i zużycia były lepsze od oczekiwanych. – Zastosowanie materiałów, które zostały sprawdzone podczas testów i tysięcy kilometrów na drodze to dla Alfy Romeo potwierdzenie niezawodności naszych produktów, które są doskonałym wyborem zarówno do sportowych pojazdów o wysokiej mocy, jak i zwykłych pojazdów flotowych – dodał Silvano Veglia.

Jurid oferuje szeroką gamę produktów hamulcowych do pojazdów osobowych i dostawczych oraz produkty o szerokim zastosowaniu w transporcie kolejowym. Jako jedna z marek Federal-Mogul Motorparts, Jurid dzieli się wiedzą i doświadczeniem z Ferodo®, wiodącym dostawcą produktów ciernych.

Zostaw Komentarz