Biel wciąż na czele

25 Lis 2014

Firma Axalta Coating Systems, światowy potentat w dziedzinie powłok lakierniczych opublikowała kolejny już Światowy Raport Popularności Kolorów Pojazdów Samochodowych, który podsumowuje trendy stylistyczne widoczne w roku 2014 oraz przewiduje tendencje w najbliższej przyszłości. Na podstawie tych raportów wielu producentów przygotowuje paletę dostępnych kolorów nadwozi produkowanych przez siebie pojazdów.

autaŚwiatowe dane kolorystyczne wykazują, że już czwarty rok z rzędu biel pozostaje najczęściej wybieranym odcieniem nadwozi samochodowych na świecie. W Ameryce Północnej kolor ten zajmuje pierwsze miejsce w rankingu popularności, osiągając 25 procent. W Ameryce Południowej 27% sprzedanych samochodów miało biały lakier, przy czym niemal równie popularne (25%) okazały się lakiery srebrne.

Jeszcze mocniejszą pozycję kolor biały ma w Azji, gdzie jego udział szacowany jest na 30%. Rekord światowy biel bije zaś w Korei Południowej, albowiem kolor ten wybrało aż 34% tamtejszych nabywców nowych samochodów. Również w Europie kierowcy pozostają wierni bieli, bowiem wybrało ją 27% kupujących. Tu należy jednak zauważyć, że dominacja tego koloru nieznacznie osłabła, gdyż w zeszłym roku biały lakier nosiło 29% procent wyjeżdżających od dealerów aut.

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz