Bosch, Knorr-Bremse i ZF zakładają Alltrucks

23 sie 2013

AT_LG-Horizontal-CMYK

 

 

Bosch, Knorr-Bremse oraz ZF, a więc firmy odgrywające istotną rolę na rynku części zamiennych i wyposażenia do samochodów osobowych i użytkowych, założyły w Monachium spółkę joint venture o nazwie Alltrucks GmbH & Co. KG. Ma ona, jako centrala systemu, oferować nową koncepcję serwisową warsztatom obsługującym pojazdy użytkowe. Tworząca się spółka uzyskała zgody stosownych urzędów antymonopolowych. W głównej siedzibie Alltrucks będzie początkowo zatrudnionych ok. 10 pracowników.

Warsztaty obsługujące samochody użytkowe w Niemczech mogą już w tym roku przystępować do nowej koncepcji serwisowej. Planowane jest jej sukcesywne wprowadzanie także w innych krajach. Średnioterminowy cel spółki to upowszechnienie programu Alltrucks w całej Europie.

Centrala systemu Alltrucks oferuje warsztatom partnerskim cały pakiet usług przydatnych przy serwisowaniu i naprawach samochodów użytkowych wszystkich marek. Obejmuje on infolinię techniczną, szkolenia serwisowe, systemy zarządzania informacją i jakością, a także technikę diagnostyczną i wyposażenie warsztatów. Korzystać przy tym może z ofert i szerokiego know-how udziałowców spółki.

Na stanowisko dyrektora zarządzającego Alltrucks GmbH & Co. KG powołany został Rolf Hosefelder. Ma on 10 lat doświadczenia w dziedzinie koncepcji serwisowych, które zdobył pracując w Bosch Automotive Aftermarket na różnych stanowiskach kierowniczych. – Koncepcja serwisowa Alltrucks ma za zadanie wspierać partnerów naszego systemu w jeszcze lepszym pozycjonowaniu na rynku i oferowaniu klientom wysokiej jakości oraz elastycznych usług. Dzięki trzem udziałowcom – Bosch, Knorr-Bremse oraz ZF – koncentrujemy się na kompetencjach technicznych w zakresie obsługi pojazdów wszystkich marek. Skorzystają na tym wszyscy partnerzy serwisowi w całej Europie – przekonuje Hosefelder.

Zostaw Komentarz