Connected workshop,
czyli przyszłość diagnostyki

23 sie 2016

Bosch zaprezentuje na targach Automechanika nowoczesne rozwiązania diagnostyczne, dzięki którym serwisowanie pojazdów ma być efektywniejsze.

Goście odwiedzający stoisko Boscha będą mogli na żywo zobaczyć, jak funkcjonuje „Connected Workshop” czyli warsztat, w którym poszczególne urządzenia komunikują się ze sobą oraz mają dostęp do internetu.

Inteligentne przetwarzanie danych, internet rzeczy (IoT) oraz rosnąca liczba urządzeń będących w sieci i łączących się z otoczeniem kryją ogromny potencjał dla warsztatów samochodowych. Pozwalają łatwiej planować wizyty klientów i usprawnić poszczególne etapy pracy. Dane pojazdu i historia napraw są dostępne już w chwili przybycia klienta. Następnie są one automatycznie wymieniane między urządzeniami diagnostycznymi, dzięki czemu mechanik ma dostęp do informacji producenta samochodu w czasie rzeczywistym.

Bosch 3Oprogramowanie Connected Repair, umożliwia łączenie ze sobą urządzeń diagnostycznych w warsztacie. Dzięki temu mechanik po wpisaniu numeru rejestracyjnego lub numeru VIN od razu otrzymuje dostęp do danych technicznych pojazdu na wszystkich urządzeniach. Podczas kolejnych wizyt klienta nie jest wymagana żadna dodatkowa identyfikacja. Wystarczy podanie numeru rejestracyjnego lub numeru VIN, aby na każdym stanowisku uzyskać od razu dostęp do pełnej historii pojazdu z uwzględnieniem wszystkich wyników badań. Ponadto, oprogramowanie wykorzystuje nowatorską identyfikację auta, którą mogą uzupełniać określone parametry uzyskane z poszczególnych urządzeń diagnostycznych. Przy następnej naprawie parametry te zostają ponownie wykorzystane do identyfikacji. Oszczędza to czas przygotowania miejsca pracy, upraszcza procesy naprawy i serwisowania oraz zapobiega niepotrzebnemu powielaniu czynności.

Program jest aktywowany dla całej sieci za pomocą kodu rejestracyjnego i może być używany na dowolnym komputerze w warsztacie. Informacje na temat eksploatacji pojazdu można zapisać centralnie i są one w razie potrzeby dostępne na każdym stanowisku pracy. Standardowy port pozwala również podłączyć się do większości systemów DMS (Dealer-Management-System) w stacjach autoryzowanych.

Za pomocą Bosch Connected Repair zintegrowane są obecnie w sieci następujące urządzenia:
• stacja do serwisowania klimatyzacji ACS 752,
• pakiet oprogramowania warsztatowego ESI[tronic] 2.0 / KTS 5xx,
• urządzenia do geometrii kół FWA 9000 i FWA 4630,
• przenośny moduł diagnostyczny FSA 500.

Do końca roku 2016 zostaną również zintegrowane:
• moduł diagnostyczny FSA 7xx,
• urządzenie do ustawiania świateł HTD 815,
• urządzenie do badania spalin BEA 750 i BEA PC DE.

Na stoisku targowym we Frankfurcie Bosch zaprezentuje także nowości produktowe takie jak: urządzenie diagnostyczne KTS 560/590, cyfrowy przyrząd do ustawiania świateł HTD 815, akumulator litowo-jonowy do motocykli i nową, zintegrowaną linię przekładni kierowniczych. Ponadto zostaną przedstawione nowe rozwiązania telematyczne, które będą w przyszłości dostępne w warsztatach.

 

Zostaw Komentarz