EPS fabrycznie regenerowany

12 mar 2014

Sprzedaż regenerowanych części elektrycznego wspomagania układu kierowniczego dostępnych w ofercie TRW osiągnęła wartości znacznie większe od prognozowanych – podali przedstawiciele firmy.

W porównaniu do konwencjonalnych, hydraulicznych systemów wspomagania układu kierowniczego, w których wykorzystywana jest pompa napędzana paskiem, system elektrycznego wspomagania kierownicy (EPS) firmy TRW pracuje znacznie wydajniej, potrzebując jedynie 10 procent energii zużywanej przez układ hydrauliczny. W dodatku wyłącznie w czasie manewrów. Przekłada się to oczywiście na zmniejszenie zużycia paliwa (od 0,3 do 0,4 l/100 km) oraz obniżenie emisji dwutlenku węgla (o około 7-8 g/km). System ten, m.in. za sprawą innowacyjnego czujnika momentu obrotowego, opierającego swoje działanie na module indukcyjnym, działa również znacznie precyzyjniej, co z kolei wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy.

– Dzięki bogatemu doświadczeniu TRW w produkcji rozmaitych części i podzespołów na pierwszy montaż, nasza oferta regenerowanych elementów do  wspomaganych systemów kierowniczych cieszy się szybko rosnącym zainteresowaniem, stając się cennym dodatkiem do oferty „Corner Module” – mówi Martin Hoefer z działu Regenerowanych Układów Kierowniczych. – Rośnie zwłaszcza zainteresowanie elementami do systemów wspomaganych elektrycznie, czemu niewatpliwie sprzyja zwiekszająca sie szybko liczba nowych aut z EPS, co wynika z dążenia producentów pojazdów do zwiększenia bezpieczeństwa jazdy i zmniejszenia zużycia paliwa.

Wszystkie części zamienne dostarczane przez TRW produkowane są według tych samych standardów, co części oryginalne i objęte są dwuletnią gwarancją. Naturalnym jest zatem, że w trakcie procesu regeneracji elementów układów kierowniczych wymieniany jest komplet uszczelek, zaś każda część  budząca jakiekolwiek wątpliwości zastępowana jest nową. Montaż odbywa się według fabrycznych specyfikacji dla wyposażenia oryginalnego, po czym wszystkie produkty poddawane są testom jakości wg specyfikacji TRW, a następnie badane pod kątem emisji hałasu, wydajności i funkcjonalności.

Poza wprowadzeniem sytemu elektrycznego wspomagania kierownicy (EPS) na rynek części zamiennych, firma TRW rozpoczęła niedawno produkcję swojej układów EPS dla jednego z głównych chińskich producentów pojazdów i czyni przygotowania do rozpoczęcia współpracy z trzema kolejnymi wytwórcami. Cała produkcja odbywa się w nowoczesnej fabryce TRW w Anting, w Chinach.

Zostaw Komentarz