„Haloksenony”, czyli tuning domowy

12 lut 2015

Można powiedzieć, że polską plagą jest „domowy” tuning oświetlenia stosowany przez młodych użytkowników samochodów. Najczęściej polega na tym, że do zwykłych reflektorów przeznaczonych do żarówek halogenowych montuje się palniki ksenonowe niewiadomego pochodzenia kupione w internecie. Efekt takiego „podrasowania” jest taki, że owe pseudoksenony olśniewają kierowców jadących z naprzeciwka, stwarzając zagrożenie na drodze. Zastanawiające jest, jak takie samochody pomyślnie przeszły badanie w stacji kontroli pojazdów.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Castrol znajdzie najlepszy warsztat
dla Jerzego Dudka

Jerzy Dudek rozpoczął w czerwcu poszukiwania warsztatu, w którym będzie mógł odbyć praktyki. Castrol wspólnie ze słynnym piłkarzem ogłosił konkurs dla niezależnych serwisów, w którym nagrodami będą wizyty Jerzego Dudka w siedzibach zwycięzców

miniaturka

Ksenony pod halogenami

Dla wielu młodych kierowców ksenony i diody LED to symbol motoryzacyjnego lepszego świata, do którego często próbują niestety wejść na skróty.

miniaturka

O doniosłym znaczeniu rolki

Na prawidłowe działanie skomplikowanych często układów ogromny wpływ mają również detale. Za pozornie prostymi częściami stoi jednak zaawansowana technologia, czego przykładem są rolki w napędach pasowych.

miniaturka

Nowy program napraw

Delphi Product & Services Solutions uruchamia program naprawy elektronicznych pomp i tzw. inteligentnych wtryskiwaczy paliwa przeznaczonych do pojazdów z segmentu Heavy Duty.

miniaturka

Młode Kadry – jest już trzynastka

Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu jest trzynastą placówką, która przystąpiła do programu „Młode Kadry”, organizowanego pod patronatem Inter Cars.

miniaturka

Motocyklowe nowości OSRAM

Odporność na wstrząsy, do 110% więcej światła i bielsza jego barwa – to tylko niektóre zalety nowej gamy produktów motocyklowych marki OSRAM.

Zostaw Komentarz