Hartridge CRi-Pro i program napraw wtryskiwaczy Delphi F2
Należąca do BorgWarner marka Delphi Technologies wprowadza do swej oferty urządzenie Hartridge CRi-Pro przeznaczone do diagnostyki wtryskiwaczy na najbardziej zaawansowanym poziomie. Informuje jednocześnie o objęciu rodziny wtryskiwaczy F2 swym nowym programem testów i napraw.
Delphi Technologies informuje o wprowadzeniu na rynek urządzenia Hartridge CRi-Pro, czyli nowego 4-liniowego stanowiska do testowania wtryskiwaczy, umożliwiające zastosowanie ciśnienia wynoszącego nawet 2700 barów i jednocześnie zapewniającego odpowiednio duży przepływ paliwa. Urządzenie łączy więc możliwość wykonywania zaawansowanych testów, na które jest wysokie zapotrzebowanie i które były już dostępne w modelu Sabre CRi Expert, oraz rozwiązanie 4-liniowe, co pozwala warsztatowi na przyjmowanie dużej liczby zleceń, Tym bardziej, że główny obszar roboczy urządzenia zaprojektowano w ten sposób, by uprościć montaż i zmianę wtryskiwaczy, dzięki czemu wydajność technika obsługującego stanowisko została zmaksymalizowana na każdym etapie prac.
Do testowania z autoryzacją i uniwersalnego
Hartridge CRi-Pro ma autoryzację Delphi Technologies do obsługi wtryskiwaczy układów F2E, F2P i F2R, a także wtryskiwaczy w technologii C2i, C3i i C4i — a wszystko to za pośrednictwem oprogramowania IRIS. Dzięki temu urządzenie to może współpracować z najnowszym, właśnie wprowadzonym, autoryzowanym programem napraw wtryskiwaczy serii F2, zapewniając warsztatowi skuteczny proces „test-naprawa-test”.
Program ten to pakiet łączący dostęp do części, specjalny sprzęt, dokumentację techniczną i szkolenie dla techników w ramach łatwego do zastosowania rozwiązania. Oznacza to, że warsztaty mogą szybko wyposażyć swoich mechaników i podnieść ich kwalifikacje. Proces naprawy koncentruje się na rozpylaczach, zespołach zaworów i innych elementach, które mają kluczowe znaczenia dla kontroli ciśnienia i podawania paliwa z wtryskiwacza, a także bezpośrednio wpływają na działanie silnika. Dlatego dzięki wprowadzeniu do swojej oferty serwisowej oficjalnego procesu napraw, warsztaty należące do sieci Delphi Technologies są w stanie podnieść poziom zadowolenia klienta z powodu skutecznej naprawy za pierwszym razem.
Dodać w tym miejscu należy, że systemy F2 firmy Delphi Technologies stosowane są w sprzedawanych na rynku globalnym pojazdach użytkowych Euro 6 producentów takich jak Volvo, Renault, Hyundai, DAF/Paccar i Mercedes Benz. Oznacza to miliony wtryskiwaczy wymagających zastosowania autoryzowanego rozwiązania serwisowego. Na przykład: po drogach porusza się ponad milion pojazdów użytkowych Volvo i Renault wyposażonych we wtryskiwacze Delphi Technologies F2E. Daje to około 6 milionów wtryskiwaczy, które potencjalnie mogą wymagać naprawy.
Neil Fryer, wiceprezes i dyrektor generalny ds. globalnego rynku Aftermarket, mówi o programie testów i napraw następująco: – Mimo, że inwestujemy w rozwijające się technologie i badania nad alternatywnymi paliwami, to zdajemy sobie sprawę, że pojazdy użytkowe kategorii Euro 6 będą jeździć po drogach całego świata jeszcze przez wiele lat i powinniśmy zapewnić dla nich rozwiązanie serwisowe, dzięki któremu będą jeździły bardziej ekologicznie, lepiej i dalej aż do końca okresu eksploatacji. Program napraw dla wtryskiwaczy F2E, F2P i F2R jest wyrazem naszego dążenia do zrównoważonego rozwoju na wielu frontach. Od prostego obniżenia poziomu emisji, przez ograniczenie ilości części trafiających na wysypisko, do maksymalnego wydłużenia okresu eksploatacji elementów.
Dodatkowo Hartridge CRi-Pro umożliwia testowanie uniwersalne wtryskiwaczy wszystkich marek, a to za sprawą oprogramowaniu magmahTouch, zapewniając dostęp do ponad tysiąca zakodowanych planów testowych Bosch, Denso i VDO. Wielkim ułatwieniem jest przy tym to, że stanowisko projektowano z założeniem, iż użytkownik będzie regularnie zmieniał tryb pomiędzy uniwersalnym do wtryskiwaczy wszystkich marek a autoryzowanym. Duży nacisk położono więc na szybką i łatwą obsługę.
Najnowocześniejsze testy dla wszystkich marek jako standard
Urządzenie CRi-Pro zapewnia warsztatowi uniwersalne możliwości diagnostyczne, bez względu na to, czy technik chce przeprowadzić zwykłe testowanie na zasadzie „przeszedł/nie przeszedł”, czy zamierza wykorzystać innowacyjne etapy testowania i plany testów dotyczące kodowania dostępne w oprogramowaniu magmahTouch. Dzięki możliwości synchronizacji i kodowania impulsu MDP (ang. Minimum Drive Pulse), ciśnienia otwarcia (NOP) i 1 impulsu na obrót (1PPR) warsztat może obsługiwać nawet najbardziej wymagające wtryskiwacze najnowszej generacji, dzięki czemu jest w stanie spełnić potrzeby szerokiej bazy klientów.
Spełnienie wymagań OE dla testów z autoryzacją
Podstawowa wersja nowego urządzenia jest wyposażona w wiele funkcji, aby umożliwić wiarygodne testowanie zgodnie ze standardami OE. Jedną z tych funkcji jest rozszerzony pomiar opóźnienia otwarcia i zamknięcia, który zapewnia dokładniejszą diagnostykę czasu reakcji wymaganą w przypadku wtryskiwaczy F2. Dzięki chłodzeniu powietrzem korpusu wtryskiwacza, płukaniu wtryskiwacza i zaawansowanej kontroli temperatury urządzenie CRi-Pro jest w stanie zapewnić warsztatowi w standardzie szerokie możliwości diagnostyczne. Dalsze usprawnienia oprogramowania przyczyniły się do ograniczenia czasu cyklu o 20–30% w przypadku wtryskiwaczy serii CXi w porównaniu z urządzeniem CRi-PC.
– Liczba pojazdów z silnikiem Diesla i systemem Common Rail jeżdżących po drogach zaczyna osiągać maksymalny poziom, co stanowi dla warsztatów dobrą okazję do zdobycia nowych klientów, których pojazdom będzie można zapewnić długi i bezproblemowy okres użytkowania. Umożliwia to właśnie urządzenie CRi-Pro dzięki szerokiemu wachlarzowi zastosowań, najlepszemu na rynku oprogramowaniu i najnowszym rozwiązaniom w dziedzinie diagnostyki wtryskiwaczy — mówi James Oakenfull, dyrektor generalny Hartridge. – Wiemy również, że zapewnienie mechanikom łatwej obsługi to sekret pozwalający znacząco zwiększyć wydajność warsztatu. Dlatego zaprojektowaliśmy urządzenie CRi-Pro tak, aby było pod każdym względem szybkie i proste w obsłudze.