HELLA wchodzi na giełdę

06 lis 2014

hellaZnana niemiecka firma HELLA wchodzi na giełdę we Frankfurcie, lecz pozostanie firmą rodzinną, gdyż udziałowcy wywodzący się z grona rodziny będą odgrywali w spółce rolę długoterminowych inwestorów większościowych.

 Niemiecka firma HELLA KGaA  Hueck  &  Co, która należy do grupy największych dostawców oświetlenia i komponentów elektronicznych dla branży motoryzacyjnej, poinformowała o swoim planowanym debiucie giełdowym. Akcje firmy najprawdopodobniej trafią do obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych we Frankfurcie 11 listopada 2014 roku i będą notowane na głównym rynku tzw. Prime Standard, jak również na Giełdzie Papierów Wartościowych w Luksemburgu.

Środki pozyskane w drodze oferty prywatnej wynoszące 278 mln euro firma planuje wykorzystać na kontynuację realizowanej obecnie strategii wzrostu. Udziałowcy z grona rodziny będą nadal odgrywali rolę długoterminowego inwestora większościowego. HELLA osiąga doskonałe wyniki w branży motoryzacyjnej na całym świecie. Naszym kluczowym priorytetem jest utrzymanie statusu firmy jako niezależnej firmy rodzinnej – mówi dr Jürgen Behrend, który firmą kieruje. I dodaje:– Wejście na giełdę stwarza dla spółki nowe możliwości kontynuacji naszej długoterminowej strategii wzrostu.

Zostaw Komentarz