MAHLE z nagrodą CLEPA za silnik elektryczny SCT

20 paź 2023

Koncepcja chłodzenia elektrycznych silników MAHLE SCT (Superior Continuous Torque) została nagrodzona nagrodą Top Innovator 2023 przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Części (CLEPA).

MAHLE zostało wyróżnione nagrodą Top Innovator 2023 w kategorii „Green”, która obejmuje rozwiązania przyczyniające się do ochrony klimatu. Firma ze Stuttgartu zastosowała nowy system chłodzenia olejem, który sprawia, że elektryczny silnik trakcyjny może pracować z dużą mocą przez czas praktycznie nieograniczony. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, przyczyni się to do znaczącego wzrostu wydajności elektrycznych samochodów osobowych i dostawczych. Sama elektryfikacja to zaś dziedzina przyszłości ujęta w strategii MAHLE 2030+.

Ta nagroda jest dla nas wyjątkowa, ponieważ udowadnia, że możemy dzięki naszym innowacjom ustanawiać nowe standardy technologiczne w dziedzinie elektromobilności. MAHLE nadal zwiększa zaangażowanie w tym obszarze – powiedział Arnd Franz, prezes zarządu MAHLE, podczas uroczystości wręczenia nagrody.

MAHLE zapewnia, że ma obecnie najtrwalszy silnik elektryczny na rynku. Według wyników testów, silnik SCT MAHLE może bez przerwy pracować na 93 do 100 procent swojej maksymalnej mocy. Są to unikatowe parametry pozwalające na użycie silnika w pojazdach elektrycznych nawet w bardzo wymagających warunkach. Doskonale sprawdzą się choćby w ciężarówkach podczas pokonywania stromych wzniesień lub w samochodach osobowych, które poddawane są częstemu przyspieszaniu. Dostępne dotąd silniki elektryczne pozwalały na to w ograniczonym stopniu.

Innowacyjny zintegrowany system chłodzenia olejem nie tylko zwiększa wytrzymałość silnika elektrycznego, ale także pozwala wykorzystać ciepło odpadowe. Silnik elektryczny MAHLE SCT jest również lekki i ma kompaktowe gabaryty, co ogranicza zużycie materiałów, a także daje większe możliwości konstruktorom pojazdów.

 

Zostaw Komentarz