Michelin nagrodzony

25 lut 2015

Bibendum InnovationFirma Michelin otrzymała na targach w Kolonii nagrodę Tire Technology International Awards for Innovation and Excellence 2015 w dwóch kategoriach: Firma Oponiarska Roku (Tire Manufacturer of the Year) oraz Technologia Oponiarska Roku (Tire Technology of the Year). Wyróżnienie w drugiej kategorii zostało przyznane za opracowanie technologii EverGrip™ wykorzystanej w oponach Michelin Premier A/S. Pozwala ona zachować maksymalną przyczepność nawet częściowo zużytych opon.

Opony Michelin Premier A/S mają ukryte rowki odsłaniające się w miarę zużywania się ogumienia, które zapewniają bezpieczeństwo poprzez skuteczne odprowadzanie wody. W utrzymaniu wysokiej przyczepności pomaga też specjalna mieszanka gumy wykorzystana w bieżniku opony.

Dotychczas w przypadku tradycyjnych opon, ich stopniowe zużywanie się powodowało zmniejszenie głębokości rowków, a co za tym idzie, obniżenie przyczepności na mokrej nawierzchni, co wydłużało drogę hamowania. Ten aspekt bezpieczeństwa użytkowników pojazdów był dla inżynierów Michelin szczególnie istotny, ponieważ, jak wykazują badania, prawdopodobieństwo wypadku na mokrej nawierzchni jest ponad dwa razy większe niż na suchej drodze.

Technologia EverGrip uzupełnia listę innowacji Michelin, które miały istotny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Nowatorskim pomysłem było wykorzystanie w mieszance krzemionki i zastosowanie unikatowej konstrukcji opony – powiedział Graham Heeps, redaktor magazynu Tire Technology International i przewodniczący jury.

Lista nominowanych do nagrody powstaje na podstawie zgłoszeń przesłanych przez czytelników magazynu Tire Technology International. Następnie jest wysyłana do zespołu niezależnych ekspertów branżowych z całego świata, którzy oddają głosy na poszczególnych kandydatów. Wręczenie nagród odbywa się podczas dorocznych, lutowych targów Tire Technology Expo w Kolonii.

Zostaw Komentarz