Moc mocy

03 wrz 2014

Podczas tegorocznego Inter Cars Motor Show widzowie będą mogli podziwiać popisy przedstawicieli sportów motorowych. Pojawią się motocykle i samochody, w tym sportowe ciężarówki, dragstery i driftowozy.

Motocyklowy zawrót głowy (1)Jako pierwsi swoje umiejętności zaprezentują zawodnicy Moto Stunt. Można się spodziewać prawdziwie kaskaderskich wyczynów w wykonaniu zawodowców na specjalnie do tego przygotowanych maszynach. Będzie to prawdziwa jazda na krawędzi. Zobaczymy jazdę na przednim kole, driftowanie motocyklem, jazdę na stojąco na postawionej do pionu maszynie i wiele innych trików. A wszystko to wykonają polscy stunterzy znani na całym świecie: Stunter13, Raptowny, Fragment i Beku.

Motocyklowy zawrót głowy (3)Nie zabraknie oczywiście przedstawicieli światowej czołówki Freestyle Motocrossu, czyli popularnego FMX. Będzie to prawdziwa parada latających motocykli. Zawodnicy zaprezentują salta, puszczanie motocykla, przekładanie nóg nad kierownicą, leżenie na siodełku i tym podobne wygibasy. Polaków reprezentować będą Bartek Ogłaza i Marcin Łukaszczyk, z Niemiec przyjedzie 16-letni gwiazdor Luc Ackermann, z Australii Steve Sommerfeld i  Emma McFerran, a z Czech Tomas Lysacek.

Motocyklowy zawrót głowy (2)Nie można oczywiście zapomnieć o Globe of Speed, w którym na swoim motocyklach pojadą Alex Ramien, Marko Simeonow oraz Peter Fotz. Motocykliści rozpędzają się do prędkości kilkudziesięciu kilometrów na godzinę w metalowej kuli. Wszystko to jeżdżąc w kółko na małej przestrzeni. Na całym świecie tego typu atrakcji jest zaledwie kilkadziesiąt, więc warto zobaczyć ją na żywo.Będzie to unikatowy pokaz.

Jest jeszcze Supermoto, hybryda motocrossu i wyścigów drogowych. Ta wybuchowa mieszanka prędkości, skoków, długich i efektownych uślizgów niewątpliwie spodoba się wszystkim widzom. Na motocyklach zasiądą zawodnicy na co dzień startujący w mistrzostwach Supermoto.

Kto po tym wszystkim czuć będzie niedosyt mocy, tego z pewnością usatysfakcjonuje pokaz Jet Bike’a, czyli jednośladu o napędzie odrzutowym. Na Inter Cars Motor Show nie może zabraknąć fanów jednoślagów. Wszystkie te atrakcje będzie można zobaczyć 6 i 7 września na Lotnisku Bemowo. Dzienne Motor Show odbędzie się w godzinach 9:00-16:00, a nocne (w otoczce efektów pirotechnicznych, ogni i świateł) zacznie się w sobotę o 20:00.

Zostaw Komentarz