Moto-Profil z diamentem

20 lut 2015

JMotoProfiledno z najbardziej prestiżowych, biznesowych wyróżnień w Polsce po raz kolejny trafiło do firmy Moto-Profil. Dystrybutor części i akcesoriów samochodowych z Chorzowa zajął dziewiąte miejsce na liście Diamentów Forbesa 2015 w województwie śląskim wśród przedsiebiorstw o przychodach powyżej 250 mln PLN. W ogólnopolskim rankingu firma uplasowała się na 77 pozycji.

Wyróżnienie firmy Moto-Profil nagrodą Diamenty Forbesa oznacza, że przedsiębiorstwo znalazło się w prestiżowym gronie polskich firm, które osiągnęły największy przeciętny roczny wzrost wartości. W przypadku Moto-Profil – wskaźnik ten wyniósł 24 procent, a więc aż o 9 procent przewyższył minimalny próg, wymagany w zestawieniu.

Dziewiąta pozycja w regionie i mocne miejsce w pierwszej setce ogólnopolskiej części zestawienia bardzo nas cieszą. Ranking „Diamentów Forbesa” jest dla nas bardzo ważny, bo uwzględnia dynamikę rozwoju spółki i jako taki – jest najlepszym potwierdzeniem słuszności naszych codziennych decyzji biznesowych – mówi Piotr Tochowicz, prezes zarządu Moto-Profil sp. z o.o.

Tegoroczne zestawienie „Diamentów Forbesa” opracowali analitycy z wywiadowni Bisnode Polska. Powstało m.in. na podstawie raportów składanych przez przedsiębiorstwa do Krajowego Rejestru Sądowego w 2014 roku. Pod uwagę brano firmy rentowne, mające wysoką płynność bieżącą i niezalegające z płatnościami, wykazujące się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych.

MPMoto-Profil pojawia się wśród przedsiębiorstw uhonorowanych „Diamentami Forbesa” nie po raz pierwszy. Firma otrzymała to wyróżnienie także w 2007, 2009, 2010, 2011 i 2012 roku. W roku 2013 Moto-Profil został natomiast uwzględniony w pierwszej dziesiątce laureatów konkursu European Business Awards w kategorii Import/Export i otrzymał wyróżnienie Ruban D’Honneur. Z kolei w roku 2014 roku odnotował jeden z największych wzrostów pozycji wśród przedsiębiorstw uwzględnionych na liście największych polskich firm „Rzeczpospolitej”.

Zostaw Komentarz