Możliwy powód zapalenia się lampki ABS/ESP w Kia Rio 2018 – 2021. HELLA TECH WORLD

13 lut 2024

W samochodach Kia Rio produkowanych w latach 2018 – 2021 występuje błąd związany z oprogramowaniem. Specjaliści marki HELLA przedstawiają możliwy powód zapalenia się lampki ABS/ESP i sposób na jego wyeliminowanie.

Wskazówka dotycząca bezpieczeństwa

Informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

ŚWIECI SIĘ LAMPKA KONTROLNA ABS / ESP + KOD BŁĘDU C1606

W wyżej wymienionych pojazdach marki KIA wyposażonych w kamerę przednią może dojść do nagłego zaświecenia się lampki kontrolnej ABS/ESP. W sterowniku często zapisywany jest błędu C1606 (błąd ECU/oprogramowania). Możliwą przyczyną jest błąd oprogramowania sterownika kamery przedniej. Aby wykluczyć inne przyczyny, należy przed aktualizacją oprogramowania sprawdzić wszystkie istotne dla systemu elementy elektryczne i mechaniczne, w tym zasilanie.

Aktualizację oprogramowania można przeprowadzić np. poprzez Hella-Gutmann macsRemote Services lub za pomocą urządzenia diagnostycznego obsługującego PassThru z serii Mega-Macs. Ponadto konieczny jest zarejestrowany dostęp do portalu internetowego producenta samochodu. W przypadku braku odpowiedniego sprzętu należy zwrócić się do autoryzowanego warsztatu.

Zostaw Komentarz