Nowoczesne katalizatory z Polski

12 lut 2015

Często słyszy się utyskiwania, że produkcja samochodów w Polsce jest skromna choćby w porównaniu do sąsiedniej Słowacji. Z drugiej jednak strony mamy w naszym kraju niemały i wciąż rosnący przemysł motoryzacyjny. Rzecz jasna fabryki komponentów nie robią takiego wrażenia jak montownie gotowych samochodów, ale one również mają wielki wpływ na kondycję gospodarczą kraju. Przykładem, kolejnym zresztą, może być nowa fabryka BASF w Środzie Śląskiej.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Katalizatory ze Środy Śląskiej

W Środzie Śląskiej rusza największa w Europie fabryka katalizatorów samochodowych BASF.

miniaturka

Elastyczne sterowanie zaworami

Spełnienie zaostrzanych norm ekologicznych i jednoczesne sprostanie rosnącym oczekiwaniom użytkowników aut co do elastyczności silnika wydaje się mało możliwe bez systemów elastycznie sterujących pracą zaworów.

miniaturka

Terenówka z dusznościami

Kolejny odcinek naszego cyklu poświęconego nietypowym awariom opowiada o pojeździe, który nie chciał jeździć ani wolno, ani szybko. W zasadzie jeździł wyłącznie „średnio”.

miniaturka

Identyfikator czynnika

Czynniki chłodnicze R134a oraz R1234yf nie powinny być ze sobą mieszane. Dlatego ważne jest, aby rozpoznać z jakim czynnikiem mamy do czynienia.

miniaturka

Nowe sondy od DENSO

Firma DENSO After Market rozszerzyła ofertę sond lambda przeznaczonych na rynek wtórny o 13 nowych numerów części, obejmujących kilkadziesiąt zastosowań do samochodów wielu marek.

Zostaw Komentarz