Od profesjonalistów dla profesjonalistów

30 gru 2014

Nowe modele pojazdów z nowymi rozwiązaniami technicznymi wprowadzane są na rynek z taką częstotliwością, że mechanicy muszą ciągle poszerzać swą wiedzę, by móc je należycie obsługiwać. Z pomocą przychodzi im ZF Services.

Rozwój technologii w branży motoryzacyjnej jest szczególnie widoczny w takich obszarach jak: automatyczne skrzynie biegów, samoadaptujące się amortyzatory czy elektroniczne układy wspomagania przekładni kierowniczej. Dodatkowo nabiera on tempa wraz ze wzrostem znaczenia napędów hybrydowych i elektrycznych. Dlatego firma ZF Services regularniej organizuje szkolenia poświęcone m.in. właśnie tym kwestiom dla pracowników warsztatów oraz sprzedawców detalicznych.

W roku 2014 w szkoleniach ZF Services na całym świecie uczestniczyło ponad 11 tysięcy osób. – Doświadczenie koncernu ZF w obszarze nowoczesnych technologii jest widoczne we wszystkich naszych programach szkoleniowych – mówi Ulrich Walz, członek zarządu ZF Services. – Są one opracowywane w taki sposób, aby były jak najbardziej urozmaicone i praktyczne. Stawiamy na prosty przekaz, zdecydowanie przystępniejszy dla pracowników będących często na początku swojej ścieżki zawodowej.

Szkolenia ZF Services pozwalają na skuteczniejszą obsługę coraz bardziej zaawansowanych technologicznie pojazdów.
Szkolenia ZF Services pozwalają na skuteczniejszą obsługę coraz bardziej zaawansowanych technologicznie pojazdów.

Wypada tu zauważyć, że od kilku już lat ZF Services oferuje trzy modułowe programy szkoleniowe poświęcone zagadnieniom wysokiego napięcia w pojazdach hybrydowych i elektrycznych. W roku 2015 do oferty ZF Services dodane zostaną zajęcia dotyczące wszystkich organizacyjnych aspektów obsługi układów wysokiego napięcia w hybrydowych i elektrycznych pojazdach osobowych i użytkowych. Instruktorzy zaprezentują m.in. jak odpowiednio przygotować stanowisko warsztatowe do tego typu prac oraz jakich narzędzi użyć. – Warto zaznaczyć, że nasi eksperci nie przeprowadzają szkoleń w formie akademickiej. Skupiają się na praktycznym podejściu proklienckim, odnosząc się do pojawiających się pytań i problemów specyficznych dla danego warsztatu – dodaje Ulrich Walz

Zostaw Komentarz