Pirelli zmienia sieć Driver

01 wrz 2013

NEW DRIVEDziałająca w wielu krajach, w tym także w Polsce, sieć placówek Driver specjalizujących się w sprzedaży, naprawie i wymianie opon (ale mogących wykonywać także inne usługi), wedle zapowiedzi jej organizatora, czyli znanej firmy Pirelli, będzie w najbliższych latach przechodziła znaczne przeobrażenia. Operacja ta rozpoczęła się w Rosji od uruchomienia ekskluzywnych sklepów w Moskwie i Petersburgu. Następnie nowy designerski sklep Pirelli otwarty został na Bliskim Wschodzie, konkretnie zaś w Dżuddzie, 3,5-milionowym mieście w Arabii Saudyjskiej, niedaleko którego znajduje się Mekka. Niedługo oficjalnie otwarta ma być kolejna placówka w nowym kształcie, tym razem w w Kuwejcie. Serwis taki wkrótce ruszy również we Frankfurcie, nieco później w Bonn i Düsseldorfie.

W latach 2013-2015 sieć będzie rozwijać się i przechodzić zmiany także we Włoszech i innych krajach, w których obecnie Pirelli ma około 3500 punktów sprzedaży i serwisów. Procesem tym objęci mają zostać zarówno dealerzy Pirelli, jak i placówki Driver. Generalnie w ciągu najbliższych trzech lat sieć ma znacząco zostać powiększona.

Rezerwacja online, sezonowe przechowywanie opon połączone z czyszczeniem i konserwacją felg, wygodna poczekalnia dla klientów z monitorami i bezpłatnym WiFi to tylko niektóre warunki jakie spełniać muszą nowe punkty Driver i autoryzowane warsztaty Pirelli. Zobligowane są one także oferować usługi dopasowane do potrzeb klientów, takie jak kompleksowa obsługa Pick up & Return (odbiór auta od klienta i odprowadzenie mu samochodu z powrotem), udostępnienie pojazdu zastępczego. itp. Generalnie chodzi o to, by profil działalności poszczególnych placówek związanych z Pirelli był dostosowany do potrzeb lokalnego rynku i wykraczał poza zwykły model sprzedaży i naprawy opon. Mówiąc inaczej – by poszerzoną gamą usług odróżniały się one od konkurencji. Dlatego w ich ofercie znaleźć można również np. wymianę oleju czy drobne prace mechaniczne.

Formuła polegająca na skrzyżowaniu m.in. salonu wystawowego, punktu sprzedaży, wygodnej poczekalni dla klienta, z której mogą oni obserwować mechaników podczas pracy, wedle autorów  całej tej koncepcji może zostać wdrożona praktycznie w każdym obiekcie. obiektu. Sprawdzać się ma zarówno w placówkach o powierzchni 50 metrów kwadratowych, jak i dużo, dużo większych.

Zostaw Komentarz