Q Service Castrol nabiera mocy i zapowiada ekspansję

02 lip 2019

Sieć serwisów samochodowych Q Service Castrol szykuje się do ekspansji na polskim rynku. Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej na terenie jednego z nowych warsztatów, przedstawiciele tego przedsięwzięcia przypomnieli założenia projektu oraz zaprezentowali plany jego rozwoju.

 

Q Service Castrol to projekt, który od samego początku budzi duże emocje. Zaangażowanie we wspólne przedsięwzięcie marki Q Service – największej sieci niezależnych warsztatów w Polsce, oraz firmy Castrol – czołowego producenta środków smarnych na świecie, sprawiło, że czekano na ogłoszenie kolejnych informacji dotyczących planów rozwoju sieci.

Te zaprezentowane zostały podczas konferencji prasowej zorganizowanej w warszawskim Centrum Serwisowym Saska Kępa, które zyskało nowy wygląd, zgodny ze standardami wypracowanymi przez sieć. Spotkanie odbyło się mobilnym centrum szkoleniowym Show Car, zaparkowanym z tej okazji na terenie obiektu. Dodajmy jeszcze, że Centrum prowadzone jest przez Krzysztofa Karpowicza, który ogłoszony został ambasadorem sieci Q Service Castrol.

Partnerstwo z korzyścią dla warsztatów

Konferencję rozpoczęła Joanna Król, z-ca dyrektora ds. PR i Komunikacji Międzynarodowej Inter Cars SA, witając wszystkich zgromadzonych gości. Zaraz po niej na scenie pojawili się przedstawiciele obu marek, którzy wyjaśnili motywację do podjęcia kooperacji.

– Współpraca z marką Castrol nie ma wyłącznie charakteru zawodowego. To coś więcej, coś, do czego ja sam podchodzę z ogromnym sentymentem. To wspomnienia z czasów rajdów, kiedy logo Q Service po raz pierwszy pojawiło się na moim samochodzie. Wtedy też mój ojciec wymyślił całą ideę stworzenia sieci i w ten sposób staraliśmy się ją promować. Bardzo szybko dołączył do nas Castrol i wspierał nas w walce w kraju i na arenach międzynarodowych. Jestem przekonany, że również klientom marka Castrol kojarzy się z pozytywnymi emocjami, rywalizacją i wysoką jakością – stwierdził Maciej Oleksowicz, prezes Zarządu Inter Cars SA.

– Dla mnie i mojego zespołu to ogromna przyjemność być dzisiaj tutaj. Jesteśmy dumni z wieloletniego partnerstwa z Inter Cars. To firma charakteryzująca się wysoką etyką, ambicją i innowacją. To drugi co do wielkości dystrybutor w Europie i międzynarodowa organizacja obecna na 16 rynkach Starego Kontynentu. Naszym celem jest partnerstwo i zaangażowanie, abyśmy wspólnie rośli, również poza Polską – – dodała Heike van de Kerkhof, wiceprezes Castrol w Europie.

– Połączenie sił tych dwóch liderów, wieloletnich partnerów biznesowych, zaowocowało bardzo transparentnym konceptem stworzenia silnej, profesjonalnej i rozpoznawalnej wśród kierowców sieci serwisów samochodowych Q Service Castrol. Firma Inter Cars jako właściciel tej sieci oferuje swoje know how oraz 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu dotychczasowej sieci Q Service. Parterem strategicznym sieci jest firma Castrol, oferująca produkty olejowe i środki smarne, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. To połączenie sprawi, że warsztaty zrzeszone w strukturach tej organizacji znacząco wzmocnią swoją pozycję na rynku i na tym zależy nam najbardziej –  podsumowała Joanna Król.

Mocny fundament

Sama idea połączenia to pomysł, który zrodził się już jakiś czas temu. Motywacją była chęć wsparcia warsztatów w ich rozwoju, aby mogły one rosnąć i odpowiadać na zwiększające się potrzeby konsumentów.

– Od 29 lat wspieramy warsztaty samochodowe, ponieważ Inter Cars rozwija się tak mocno, jak mocno rozwijają się nasi klienci – mówił Wojciech Twaróg, członek Zarządu Inter Cars SA. Powiedział także: – Jednocześnie mamy 20 lat doświadczenia w rozwoju sieci warsztatowych i, będąc świadomi synergii, chcemy wspólnie z marką Castrol otworzyć nowy rozdział w naszej historii. Tworzymy innowacyjny koncept warsztatów, który od tej pory będzie wyznaczał nowe standardy w branży niezależnych serwisów samochodowych. Dzisiejsze trendy w usługach są takie, że wymagana jest i najbardziej liczy się kompleksowość oraz jakość wykonania usługi. Nasz przekaz dla kierowców „Do it for me”  to komfort dla konsumenta, wygoda i czas. Kierowca oczekuje załatwienia wszystkiego co związane jest z jego pojazdem w jednym miejscu i w bardzo dobrej jakości, w możliwie jak najkrótszym czasie. Takie właśnie podejście cechuje sieć warsztatów Q Service Castrol.

– Castrol od 120 lat troszczy się o kierowców i ich pojazdy. To właśnie przed ponad wiekiem powstał w Londynie pierwszy punkt sprzedaży środków smarnych do maszyn rolniczych.  Impulsem do stworzenia jednego z najbardziej innowacyjnych produktów na tamte czasy, była chęć dostarczenia klientom rozwiązania, spełniającego ich już wtedy rosnące wymagania. Drugim wyróżnikiem był marketing – twórca marki Castrol wywieszał swoje bannery przy okazji imprez sportowych i prób bicia rekordów prędkości. To są dwa fundamenty na których opiera się Castrol – technologia i marketing. Dziś wspólnie z Inter Cars tworzymy coś innowacyjnego, sieć warsztatów, która w mojej ocenie będzie najlepszą siecią na rynku – stwierdził Piotr Sokołowski, dyrektor Sprzedaży Castrol w Europie Centralnej i Wschodniej.

Twarde dane

Choć powstanie sieci Q Service Castrol od początku było pozytywnie przyjęte przez obie strony zacieśniające w ten sposób swa współpracę, to ruch ten musiał być uzasadniony przez konkretne liczby, poparte wnikliwą analizą i badaniami.

– 43% właścicieli warsztatów chce się zrzeszać w sieci i wynik ten będzie z roku na rok coraz wyższy. Z kolei warsztaty, które już należą do sieci, są zadowolone ze swojej obecności w strukturach tego typu organizacji. Pozwala im to skupić się na swojej pracy, czyli naprawie samochodów. My z kolei udostępniamy im narzędzia, które umożliwiają rozwój serwisów i dotarcie do klienta ostatecznego – – przekonywała Marta Ciesielska, kierownik Działu Sieci Serwisowych.

W ciągu ostatnich 8 lat liczba zleceń „Do it for me”, czyli takich gdzie klient oddaje kluczyki i oczekuje kompleksowej usługi, wzrosła o 60%. Drugim punktem, na który zwracają uwagę kierowcy, jest cena. Jesteśmy rynkiem wrażliwym na koszty, przy czym nie chodzi o jak najniższą cenę produktów czy usług, ale o racjonalny wydatek. Cenę wskazało 42% respondentów. Co bardzo budujące, 39% kierowców przy wyborze kieruje się zaufaniem do punktu serwisowego. I my to zaufanie zamierzamy zbudować – wtórował Tarek Hamed, Marketing Activation Manager Castrol w Europie Centralnej i Wschodniej.

Wiele korzyści

Warsztaty zrzeszone w Q Service Castrol otrzymają dostęp do rozwiązań biznesowych wspierających rozwój warsztatu oraz wiedzy i najnowszych technologii. Planowane są również akcje skierowane do klientów potencjalnie zainteresowanych skorzystaniem z usług serwisów sieciowych. Oprócz tego przedstawiciele marki zapowiadają kampanie reklamowe, z wykorzystaniem nowych i tradycyjnych mediów, mające za zdanie wzmocnić obecność marki Q Service Castrol w świadomości kierowców.

Sieć znajdzie również swoją przestrzeń w Internecie – pod adresem www.qservicecastrol.eu znaleźć będzie można stronę skierowaną do konsumentów, jak również właścicieli warsztatów.

Warto podkreślić, że serwisy Q Service Castrol zyskają nowy wygląd – nowoczesne, efektowne oznakowanie oraz jasne i czytelne piktogramy. Wszystko po to, aby jak najmocniej zaistnieć w świadomości kierowców, poszukujących zaufanych specjalistów, potrafiących w kompleksowy sposób zatroszczyć się o ich pojazdy.

To tylko niektóre z szerokiej listy korzyści, które wynikają z przystąpienia do tej inicjatywy. Wszystko to ma za zadanie sprawić, że Q Service Castrol przez najbliższe lata będzie wyznaczał trendy w branży niezależnych warsztatów.

 

Zostaw Komentarz