Reflektory nowej generacji

14 sie 2023

Firmy HELLA i Porsche, w ścisłej współpracy, wprowadziły na rynek pierwszy na świecie reflektor o wysokiej rozdzielczości oparty na technologii Matrix LED. Dzięki ponad 32 000 indywidualnie sterowanych pikselom na każdy reflektor, technologia oświetlenia samochodowego została wzniesiona na zupełnie nowy poziom.

W porównaniu z konwencjonalnymi reflektorami – w reflektorach o wysokiej rozdzielczości opracowanych przez firmy HELLA i Porsche przestrzeń wymagana na moduł światła została zmniejszona nawet o 75 procent. System oświetlenia realizuje przy tym nie tylko dalsze ulepszenia już dostepnych funkcji, takich jak adaptacyjne, nieoślepiające światła drogowe, ale także funkcje nie spotykane wcześniej. Dla przykładu, na autostradzie lub na wąskich objazdach robót drogowych optymalny pas ruchu może być dynamicznie rzutowany na drogę, aby zapewnić kierowcy dodatkowe wsparcie w bezpiecznym prowadzeniu pojazdu.

Pierwszy samochodem, w którym cyfrowy system reflektorów SSL|HD można zamówić jako opcjonalne jest nowe Porsche Cayenne.

– Dzięki naszemu cyfrowemu systemowi reflektorów SSL|HD zapewniamy użytkownikowi końcowemu najlepszą widoczność w każdej sytuacji na drodze. W ten sposób aktywnie zwiększamy bezpieczeństwo w ruchu drogowym i dodatkowo zwiększamy komfort jazdy — mówi Yves Andres, dyrektor zarządzający ds. oświetlenia w HELLA.

Zostaw Komentarz