Retrofity Philips LED legalne na niemieckich drogach

17 maj 2021

Posiadacze 29 modeli samochodów osobowych mogą już zamienić w Niemczech użytkowane dotychczas żarówki halogenowe H7 na retrofity LED marki Philips. Nasz zachodni sąsiad jest pierwszym krajem w Europie, który dopuścił je do użytku na drogach publicznych.

 

Wprowadzone w latach 60. XX wieku do seryjnej produkcji żarówki halogenowe mają już swojego rynkowego następcę. To retrofity LED, w których żarnik w szklanej bańce zastąpiono wysoce wydajnymi diodami. Pozostawienie identycznego mocowania pozwala na ich bezpośredni montaż w gnieździe fabrycznego reflektora samochodu.

Philips zaprezentował pierwszą generację retrofitów X-tremeUltinon LED w 2017 roku. Od tego czasu rozpoczęto żmudny proces badań dopuszczający je do ruchu na drogach publicznych. Jako pierwszy, w lipcu 2020 roku, pozytywną ocenę wydał Korea Automobile Testing & Research Institute.

Podobną procedurę zakończył właśnie Niemiecki Federalny Urząd Transportu Samochodowego (KBA) we współpracy z TÜV Rheinland. Wydany certyfikat dopuszcza montaż najnowszych retrofitów Philips Ultinon Pro6000 H7 LED w 29 modelach samochodów. Podstawowym warunkiem jest zarejestrowanie auta na terenie RFN i samodzielne wydrukowanie certyfikatu, którego przedstawienia może wymagać policja podczas kontroli drogowej.

Jako producent oświetlenia pojazdów z ponad stuletnim doświadczeniem zbliżamy się do technicznej bariery rozwoju żarówek halogenowych. Mamy więc pełne przekonanie, że potrzebne jest nowe rozwiązanie, a takie mogą zapewnić współczesne technologie. Zamontowanie diod LED w użytkowanych już reflektorach samochodu jest na tyle nowatorską propozycją, że wymaga przejścia skomplikowanego procesu badawczego i prawnego. Efekty już są, liczymy, że po pierwszych dopuszczeniach na drogi publiczne w Korei i Niemczech wkrótce będzie można korzystać z retrofitów w kolejnych krajach – komentuje Wioletta Pasionek, marketing manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips.

Retrofity Philips Ultinon Pro6000 H7 LED wyróżniają się kompaktową budową, w której zintegrowano niezbędną elektronikę oraz wydajny system odprowadzania ciepła AirBoost. Autorskie chipy LED mają te same parametry, co dostarczane na rynek OEM. W połączeniu z technologią SafeBeam – w odniesieniu do wymaganego prawem minimum dla żarówki halogenowej – zapewniają jaśniejsze o 230 procent światło, chroniąc jednocześnie pozostałych kierowców przed efektem oślepiania. Temperatura barwowa 5800 K zwiększa pole i kontrast widzenia, a tym samym pozwala dostrzec więcej szczegółów na drodze.Ich żywotność jest sześciokrotnie większa niż standardowej żarówki halogenowej.

Lista modeli samochodów dopuszczonych do montażu retrofitów
Philips Ultinon Pro6000 H7 LED na terenie Niemiec

 

 

Zostaw Komentarz