SACHS Race Challenge na mecie

02 lip 2014

W ciągu trzynastu intensywnych dni, w szkoleniach zorganizowanych przez polskie przedstawicielstwo koncernu ZF Friedrichshafen AG na rallycrossowych torach we Wrocławiu, Debrznie i Słomczynie wzięło udział 1300 pracowników branży warsztatowej.

 SACHS Race Challenge to zupełnie nowy program szkoleniowy, który jest „następcą” zeszłorocznej akcji SACHS Roadshow skierowanej do pracowników branży warsztatowej. Tematy szkoleń obejmowały zagadnienia związane z produktami ZF i stanowiły połączenie praktyki i teorii.

SRC2014_13– Podczas szkoleń przekazujemy mechanikom praktyczną wiedzę o produktach koncernu ZF, nie tylko o tych, z którymi spotykali się już podczas codziennej pracy, ale również tych, które dopiero wchodzą na rynek części zamiennych. W tym roku mechanicy mogli m.in. dowiedzieć się o nowej marce ZF Lenksysteme – powiedział Peter Rothenhöfer, dyrektor polskiego oddziału ZF Services.

Zdaniem Petera Rothenhöfera, największy wpływ na pozytywną zmianę świadomości użytkowników i ich lojalność wobec marki ma fachowo wyszkolony personel warsztatów. – Dlatego nasza firma stawia z jednej strony na szkolenia techniczne, z drugiej zaś na tzw. miękkie kompetencje związane z obsługą klienta. Program SACHS Race Challenge został zatem podzielony na dwa bloki tematyczne: techniczny i sprzedażowy, które w połączeniu z dodatkowymi atrakcjami spotykają się z bardzo dobrym przyjęciem przez uczestników” – wyjaśnia Peter Rothenhöfer.

SRC2014_10Na uczestników akcji SACHS Race Challenge czekały cztery bloki szkoleniowe, nazwane „stacjami”. Na pierwszej z nich prowadzone były wykłady techniczne na temat elektromechanicznych przekładni kierowniczych ZF Lenksysteme oraz właściwego serwisowania pojazdów hybrydowych. Mechanicy wzięli też udział w ćwiczeniach praktycznych, zaś w roli pomocy naukowych wystąpiły specjalnie przygotowane samochody – Volkswagen Golf i Audi Q5 Hybrid. Na drugiej stacji odbywały się jazdy porównawcze samochodami Volkswagen Golf ze zużytymi oraz nowymi amortyzatorami SACHS. Trzecia stacja poświęcona została szkoleniom sprzedażowym, których celem jest zwrócenie uwagi na trudny temat relacji z klientem podczas rozpatrywania reklamacji. Czwarta i najbardziej wyczekiwana stacja to rywalizacja na torze rally-crossowym w specjalnie przygotowanych samochodach Mercedes C280.

SRC2014_06Dodatkową atrakcją SACHS Race Challenge był udział przedstawicieli działu ZF Motosport, którzy zaprezentowali części do wyczynowych pojazdów wykorzystywanych w sportach motorowych, w tym sprzęgła i amortyzatory używane podczas wyścigów DTM i Formuły 1. Uczestnicy mogli też sprawdzić swoje umiejętności, rywalizując w konkurencji składania na czas wielotarczowego sprzęgła do pojazdów DTM. Co ciekawe, najlepsi uzyskiwali w tej konkurencji czasy, jakich nie odnotowano do tej pory w siedzibie działu ZF Motosport.

SRC2014_09Podczas dni przeznaczonych dla warsztatów obsługujących pojazdy ciężarowe, uczestnicy mogli poznać Grzegorza Barana – siedmiokrotnego uczestnika rajdu Dakar. Na tych, którym dopisało szczęście podczas losowania, czekały przejazdy w fotelu pilota ciężarówki marki MAN w wersji rajdowej.

Na uczestników czekały też wieczorne atrakcje, a wśród nich koncert zespołu „Banda Łysego”, grający covery znanych polskich i zagranicznych zespołów oraz pokazy taneczne dziewczyn z zespołu „Afro Carnaval” – półfinalistek programu rozrywkowego Telewizji Polsat „Got To Dance”.

– Tym co wyróżnia akcje organizowane przez ZF Services jest ich rozmach. Dlatego z roku na rok zmieniamy ich koncepcję i staramy się je urozmaicić tak, by były niepowtarzalne. Dzięki specjalnie dobranemu programowi szkoleń, chcemy wspierać naszych partnerów biznesowych. Tegoroczna akcja SACHS Race Challenge przyciągnęła jeszcze więcej fachowców niż ubiegłoroczny SACHS Roadshow. Z informacji zwrotnej, jakią otrzymaliśmy od uczestników wynika, że przygotowane atrakcje zdecydowanie przypadły im do gustu” – podsumował Peter Rothenhöfer. – Liczę, że w kolejnych latach uda nam się, z pomocą naszych partnerów dystrybucyjnych, kontynuować tego typu akcje i że będą one z roku na rok coraz większe i jeszcze bardziej atrakcyjne dla uczestników.

Zostaw Komentarz