Turbosprężarki w ofercie Delphi

11 lis 2014

TurboOferta Delphi Product & Service Solutions wzbogaciła się o turbosprężarki. Są to elementy fabrycznie regenerowane, których parametry i właściwości użytkowe są takie same jak części nowych.

Rynek turbosprężarek rozwija się w błyskawicznym tempie. Większość nowych silników Diesla wyposażonych jest w turbosprężarki, a w związku z coraz bardziej restrykcyjnymi przepisami dotyczącymi poziomu emisji spalin oraz zużycia paliwa znacząco rośnie również liczba aut z silnikami benzynowymi, w których zastosowano turbodoładowanie. Obserwowany na rynku trend zwany downsizingiem, polegający na zmniejszaniu pojemności skokowej silnika bez ograniczania jego mocy, dodatkowo zwiększa zapotrzebowanie na te części.

Naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom rynkowym wyszła także firma Delphi, wprowadzając do swej oferty gamę kilkudziesięciu typów regenerowanych turbosprężarek (wśród nich są również turbosprężarki o zmiennej geometrii, sterowane elektronicznie i pneumatycznie), zapewniającą ponad 80% pokrycie parku samochodowego w Europie, co przekłada się na 38 milionów pojazdów użytkowanych na Starym Kontynencie. Oferta ta, jak zapewniają przedstawiciele Delhi, systematycznie będzie rozbudowywana

Trafiające do niej sprężarki są regenerowane przy wykorzystaniu technologii OE i spełniają wszystkie normy stawiane wyposażeniu montowanemu fabrycznie. Pozwala to firmie Delphi udzielać na nie 12-miesięcznejj gwarancji od daty montażu, bez limitu przebiegu. Warto wspomnieć, że oferta Delphi jest kompleksowa, gdyż obejmuje również szkolenia oraz wsparcie techniczne. Poza tym, aby zapewnić prawidłowy montaż turbosprężarki, w każdym opakowaniu znajduje się zestaw montażowy, zawierający komplet uszczelek, pojemnik z olejem oraz instrukcję montażu. Obecnie katalog turbosprężarek obejmuje 59 pozycji oraz dodatkowo 2 specyficzne zestawy montażowe przeznaczone do silników PSA DV6.

Dodajmy jeszcze, że zbiórka tzw. rdzeni odbywa się za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej klientów Delhi, zaś kryteria przyjmowania starych urządzeń zostały czytelnie określone.

Zostaw Komentarz