Uwagi o naprawie diesli

12 lut 2015

Samochody napędzane silnikami wysokoprężnymi są dziś równie popularne jak auta benzynowe, tym samym obsługa diesli stanowi ogromną część rynku usług serwisowych. Warto więc przeczytać kilka uwag o naprawie takich samochodów, być może okażą się one przydatne w warsztatowej praktyce.
Polecamy również kolejny tekst poświęcony kłopotliwym awariom. Tym razem dotyczy on pojazdu niedrogiego i nieskomplikowanego, więc wydawałoby się prostego w obsłudze.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

O czym pamiętać, naprawiając diesla

Niektóre przyczyny awarii współczesnych silników wysokoprężnych nie wiedzieć czemu są przez mechaników brane pod uwagę w drugiej lub trzeciej kolejności pomimo, że zdarzają się często.

miniaturka

Splot niefortunnych zdarzeń

Czasem awaria nie ma jednej, konkretnej przyczyny. Zdarza się, że dolegliwości wywołane są przez kilka czynników jednocześnie.

miniaturka

Warsztatowy narybek

Program „Młode kadry” stanowi istotne wsparcie dla polskiego szkolnictwa zawodowego, które samodzielnie nie jest w stanie dotrzymać kroku szybkiemu rozwojowi techniki motoryzacyjnej..

miniaturka

Hella dzieli się wiedzą

Producenci części zamiennych w coraz większym stopniu stają się również dostawcami informacji technicznych. Przykładem może być firma Hella, która bezpłatnie dzieli się swoją wiedzą na portalu Techworld.

miniaturka

Bariera przeciw alergenom

Frma Valeo otrzymała nagrodę w kategorii „Największa Innowacja Roku” za wprowadzenie na rynek filtrów kabinowych z polifenolem neutralizującym alergeny.

miniaturka

TRW dla LaFerrari

TRW Automotive szczyci się, że jest dostawcą elektrohydraulicznego systemu wspomagania układu kierowniczego do pierwszego pojazdu marki Ferrari o napędzie hybrydowym.

Zostaw Komentarz