Więcej filii i kolejne wyróżnienie

07 sty 2015

Systematycznie rozrasta się sieć filii Inter Cars. Firma zdobywa też  kolejne wyróżnienia.

filia ostrzeszowSieci filii Inter Cars przybyły kolejne punkty. I tak nowa filia została utworzona w ramach Grupy Łódź. Mieści się w Ostrzeszowie przy Al. Wojska Polskiego 21, przy głównej trasie prowadzącej do Ostrowa Wielkopolskiego. – Chcemy sprostać oczekiwaniom klientów i być jak najbliżej nich – tłumaczy Artur Nawrocki, kierownik filii. W nowym punkcie dostępne są części do samochodów osobowych i ciężarowych. Towar dostarczany jest do klientów dwa razy dziennie. Filia otwarta jest od poniedziałku do piątku, od 8.00 do 18.00, a w sobotę od 8.00 do 13.00.

W okresie przedświątecznym nową lokalizację zyskała filia w Zduńskiej Woli. Punkt sprzedaży mieszczący się do tej pory na Placu Krakowskim przeniesiono na ul. Getta Żydowskiego 34. Dzięki zmianie lokalizacji, klientom łatwiej trafić do filii. – Jesteśmy w bardziej widocznym miejscu, przy trasie łączącej Łódź z Sieradzem – mówi Bartosz Gałęzowski, kierownik filii. Punkt może pochwalić się teraz większym magazynem (o pow. ok. 250 m2), dzięki czemu więcej części zamiennych znajduje się na półkach. Przestronna sala sprzedaży ułatwia obsługę. W filii kupić można części do samochodów osobowych i ciężarowych, a wkrótce także asortyment dla motocyklistów. Dziennie realizowane są dwie dostawy towaru do klientów.

W regionie działania Grupy Łódź ten rok będzie pełen niespodzianek dla klientów. Planujemy m.in. regionalne akcje wspierania sprzedaży, mające na celu konsekwentne realizowanie celów jakie przyświecają nam od lat – być jak najbliżej klientów lokalnie oraz świadczyć usługi na najwyższym poziomie. W 2015 roku stawiamy na rozwój sprzedaży części do samochodów ciężarowych i naczep oraz opon. Powiększymy też powierzchnię magazynową i poprawimy standard kolejnych filii – zapowiada Rafał Kwiatkowski, dyrektor Grupy Łódź.

W 2014 roku Inter Cars otworzył łącznie 13 nowych filii, a 10 zmieniło swoją siedzibę. Obecnie dysponuje 169 filiami w kraju.

filia przezmierowoPo Nowym Roku rozpoczęły sprzedaż filie w Przeźmierowie i Sosnowcu. Pierwsza znajduje się przy ul. Magazynowej 7 i została tam przeniesiona z Wysogotowa, dzięki czemu łatwiej do niej trafić – mieści się w pobliżu lotniska i giełdy samochodowej. Filia zajmuje własny budynek, który został zaadaptowany na potrzeby prowadzenia sprzedaży części zamiennych. Miejsce znalazło się też na salę konferencyjno-szkoleniową, w której będą odbywać się spotkania z klientami i dostawcami. Przestronny magazyn pozwala na efektywniejsze zagospodarowanie powierzchni i ułożenie towarów. Towar dostarczany jest do klientów czterema trasami, które są realizowane cztery razy dziennie. Filia sprzedaje części do samochodów osobowych, chemię, wyposażenie warsztatowe, a wkrótce asortyment zostanie rozszerzony o części zamienne do pojazdów ciężarowych.

Przy trasie S1 w Sosnowcu ulokowała się filia osobowo-ciężarowa oraz główny regionalny magazyn logistyczny Inter Cars, które zostały przeniesione z Mysłowic. Oba obiekty znajdują się obecnie przy ul. Logistycznej 1 w Sosnowcu. Filia oferuje części do samochodów osobowych, ciężarówek, wyposażenie warsztatów, opony oraz chemię. Stanowiska sprzedaży poszczególnego asortymentu zostały wyraźnie oznakowane. Na uwagę zasługuje fakt, że dział sprzedaży części do ciężarówek znalazł się w osobnym pomieszczeniu. Dzięki temu rozwiązaniu, klienci trafiają bezpośrednio do właściwego handlowca.

Przy okazji warto wspomnieć, że firma Inter Cars została wyróżniona przez miesięcznik Home & Market tytułem „Lokomotywy Polskiej Gospodarki 2014”.  Lista przedsiębiorstw, które zasłużyły na to wyróżnienie, została opublikowana w grudniowo-styczniowym wydaniu pisma. Zaprezentowane zostały w nim najprężniejsze firmy, z podziałem na najważniejsze sektory polskiej gospodarki, wyróżniające się innowacyjnymi rozwiązaniami, stabilną sytuacją finansową oraz będące liderami w branżach, w których działają. Zdaniem redakcji periodyku „wyróżnione firmy, podobnie jak lokomotywy, ciągną całą gospodarkę naprzód, nadając jej określone tempo”.

Kolegium redakcyjne przeanalizowało wyniki finansowe, plebiscyty, rankingi, strony internetowe i na tej podstawie wybrało 10 branż, a w nich po 3 firmy, które zasłużyły na ten zaszczytny tytuł. Inter Cars znalazł się wśród najlepszych firm z branży motoryzacyjnej. W uzasadnieniu zauważono, że jako jeden z nielicznych dystrybutorów części zamiennych w Europie, ma własne laboratorium badawcze, które prowadzi testy części pod kątem spełnienia wymagań technicznych. Podkreślono także szeroką ofertę Inter Cars.

Zostaw Komentarz