Zabytki widoczne i niewidoczne

15 lip 2015
Połowa redakcji „Warsztatowca” przeprawiła się była za morze, aby rzucić okiem na park samochodowy ekologicznej i majętnej Szwecji, stawianej za wzór rozsądnej polityki motoryzacyjnej. A tu niespodzianka – oprócz aut nowych, spełniających najnowsze normy Euro, mnóstwo jeździ po drogach pojazdów leciwych. Volvo 240 to żaden rarytas. I nic nie wskazuje, aby samochody takie były zwalczane.
Mało tego, na każdym kroku spotyka się tu samochody, na widok których kustosze wszystkich polskich muzeów załkaliby ze wzruszenia. Nie trzeba długo czekać, by zobaczyć amerykańskiego klasyka z lat 40. czy 50., Mercedesa „pontona” lub „skrzydlaka” oraz, rzecz jasna, „amazona”, czyli słynne Volvo produkowane od roku 1957 przez okrągłe 13 lat.
Zastanawiające, gdzie też podziewają się nasze zabytki tak licznie figurujące w Centralnej Ewidencji Pojazdów.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

Modelowe „success story”

Choć Konferencje Relacji Inwestorskich Spółki Inter Cars odbywają się regularnie, tegoroczna była wyjątkowa. Inter Cars obchodzi bowiem właśnie ćwierćwiecze swojego istnienia, była zatem naturalna okazja do przypomnienia historii firmy i przedstawienia planów na przyszłość.

miniaturka

Obfity początek lata

Wraz z początkiem lata firma Nissens wprowadziła do swej oferty pół setki nowych produktów. Na liście nowości, być może ze względu na porę roku, najwięcej miejsca zajmują elementy klimatyzacji.

miniaturka

Nowy katalog Delphi

Ukazał się nowy katalog elementów hydrauliki hamulcowej i sprzęgłowej firmy Delphi. Edycja 2015/2016 zawiera informacje o ponad 2 650 numerach referencyjnych, wśród których znalazło się 128 nowości.

miniaturka

Kolejne filmy od KYB

Dział techniczny KYB Europe opracował kolejne filmy szczegółowo przedstawiające procedurę wymiany elementów zawieszenia w popularnych modelach samochodów. W sumie więc powstało już ponad siedemdziesiąt takich filmów.

miniaturka

NRF powiększa gamę sprzęgieł

Holenderska firma NRF, znana przede wszystkim z chłodnic, nagrzewnic, skraplaczy itp., ma w swej ofercie również sprzęgła wentylatora. Ostatnia gama tych urządzeń została znacznie rozbudowana

miniaturka

Dziewięć dekad z olejem Delvac

Mobil Delvac obchodzi swoje 90. urodziny. Wprowadzony do sprzedaży w 1925 roku przez firmę Vacuum Oil, poprzedniczkę ExxonMobil, miał sprostać nowym wyzwaniom stawianym przez pojazdy z silnikami Diesla.

miniaturka

MAHLE spotyka się w Jurmale

Do łotewskiego kurortu Jurmała, na dziesiąte doroczne spotkanie, zjechali przedstawiciele dealerów MAHLE Aftermarket z Polski, Ukrainy i krajów nadbałtyckich. Podczas spotkania najlepsi dystrybutorzy wyróżnieni zostali specjalnie na tę okazję przygotowanymi statuetkami.

Zostaw Komentarz