Zimowe porządki

10 gru 2015
Konkurs Warsztat Roku 2015 wkracza w decydującą fazę. Jurorzy jeżdżą po kraju i odwiedzają uczestników. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że komisja jest niesłychanie pozytywnie zaskoczona poziomem serwisów biorących udział w konkursie. Ważne jest również to, że znakomicie wyposażone, oferujące pełen zakres usług warsztaty znaleźć można nie tylko w ośrodkach wielkomiejskich, ale również w mniejszych miejscowościach.
Wiele z tych serwisów zaczynało od skromnych garaży, które dzięki pracowitości i determinacji właścicieli zmieniły się w prawdziwe perełki niezależnego sektora motoryzacyjnego. Takie przykłady sukcesu odniesionego dzięki pracy organicznej są szczególnie krzepiące.
Oczywiście, wcale nie uważamy, że dobrych, rzetelnych mechaników nie znajdziemy również w skromniejszych warsztatach. Wiele z tych małych, słabiej wyposażonych punktów nie oferuje co prawda pełnego katalogu usług, lecz skupia się na pewnym ich zakresie, robiąc dobrą robotę, dzięki czemu nie narzeka na brak klientów. Również i takie warsztaty mogą znaleźć w konkursie inspirację. Choćby taką, by posprzątać, wyrzucić stare, walające się od lat graty, zadbać o estetykę. Będzie się lepiej pracowało, a i klientom będzie przyjemniej. Wiosenne porządki na zimę? A właściwie dlaczego nie?
reklama
miniaturka

Przez cały kraj

Konkurs „Warsztat Roku 2015” powoli zbliża się do finału. Spośród kilkuset serwisów, które stanęły w szranki, komisja wybrała na podstawie wypełnionych przez uczestników szczegółowych kwestionariuszy grupę finalistów. Teraz odwiedza ich jury.

miniaturka

Polacy są przywiązani do marek

Rozmowa z OLIVIEREM LEGRANDEM, wiceprezesem Federal-Mogul Aftermarket na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

miniaturka

Jubileusz fabryki z Piastowa

Przykład ZAP Sznajder Batterien S.A. z Piastowa koło Warszawy wskazuje, że polska firma może osiągnąć sukces, w dodatku koncentrując się na rynku wtórnym.

miniaturka

Pakiet zimowy Inter Cars

Inter Cars zajmuje się sprzedażą przede wszystkim części motoryzacyjnych i wyposażenia warsztatowego, ale jego oferta jest na tyle szeroka, że zainteresuje zarówno warsztaty jak i kierowców.

miniaturka

Nowe filmy od KYB

Systematycznie powiększa się lista filmów instruktażowych pokazujących jak powinno się wymieniać amortyzatory KYB i sprężyny zawieszenia KYB K-Flex.

Zostaw Komentarz