Podwyższać łatwiej

15 lip 2015
Obserwując rynek paliw, można wysnuć wniosek następujący – podnoszenie cen ma przebieg znacznie bardziej dynamiczny niż ich opuszczanie. Kiedy cena ropy na świecie spada, na obniżki na stacjach trzeba czekać i czekać. – Zrozumcie, drodzy klienci – powiadają handlowcy. – To nie takie proste, trzeba najpierw sprzedać zapasy po starej cenie.
Tymczasem kiedy cena baryłki na światowych giełdach podskoczy, na podwyżki na stacjach czekać nie trzeba. W takim przypadku uprzednie wyprzedanie starych zapasów nie stanowi problemu.
Można narzekać, ale nie jest jeszcze z tą benzyną tak najgorzej. Bo co mają powiedzieć dzierżawcy wieczyści? Teoretycznie wysokość podatku zależy od cen gruntów. Kiedy drożeją, gminy wprowadzają podwyżki. Zdarza się jednak, że wartość nieruchomości spada, ale wtedy podatku nikt nie obniża. Tu ruch jest całkowicie jednokierunkowy. Wyłącznie w górę.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

Tanie, nie znaczy marne

Pojawiająca się w niektórych mediach krytyka części samochodowych służących do napraw powypadkowych a pochodzących z niezależnego rynku, takich jak błotniki, zderzaki czy też elementy oświetlenia, może skłaniać do postawienia pytania czy komuś zależy na dyskredytowaniu tych elementów.

miniaturka

ProfiAuto Show z licznymi atrakcjami

Głośno, kolorowo i dynamicznie – tak ma być w centrum Katowic 23 i 24 maja podczas dwunastej edycji targów ProfiAuto Show. Koncerty, zawody tuningowe i car audio, pokazy stuntu motocyklowego oraz supermoto, wyścigi modeli samochodów spalinowych, prezentacja Monster Truck, symulatory dachowania i jazdy, pokazy dronów oraz wyjątkowe zawody FMX – to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych na ten majowy weekend.

miniaturka

Więcej prądu, mniej paliwa

Europejskie trendy w konstruowaniu nowych samochodów wymagają od projektantów, aby pojazdy były jak najbardziej ekonomiczne i emitowały jak najmniej dwutlenku węgla i szkodliwych substancji. Tymczasem kierowcom zależy nie tylko efektywności, ale także chcą oni czerpać przyjemność z jazdy. Innowacje Boscha mają na celu te oczekiwania pogodzić.

miniaturka

Pod znakiem klimatyzacji

W trwający właśnie sezon wzmożonych przeglądów i napraw klimatyzacji, firma Nissens weszła ze znacznie powiększoną gamą skraplaczy. Obejmuje ona bowiem ponad 1100 referencji, z czego ponad 450 to chłodnice wraz z osuszaczem (zintegrowanym lub wbudowanym).

miniaturka

Nowy katalog filtrów Valeo

Firma Valeo opublikowała nowy katalog filtrów kabinowych oraz silnikowych. Oferta francuskiego producenta pokrywa 90% samochodów osobowych i dostawczych jeżdżących po polskich drogach. W przypadku filtrów oleju, pokrycie europejskiego parku pojazdów sięga aż 95 procent.

miniaturka

Czy tania sprężarka jest tania

Specjaliści zajmujący się rynkiem części zamiennych, w tym również części przeznaczonych do układów klimatyzacji, od lat mają wątpliwości co do jakości tanich, importowanych z Azji, elementów sprzedawanych na rynku europejskim. W firmie DENSO postanowiono zatem wykazać, jaka jest różnica pomiędzy dostarczanymi przez nią, markowymi produktami, a ich substytutami niewiadomego pochodzenia.

Zostaw Komentarz