Jak Himilsbach z angielskim

15 lip 2015
Jeszcze niedawno eurourzędnicy zachęcali do kupowania nowoczesnych diesli, które miały być wedle ich zapewnień wielce ekologiczne. Teraz okazuje się, że samochody napędzane olejem trują i powodują raka, w związku z czym już niedługo będą zwalczane. Pierwszą tego jaskółką jest opodatkowanie diesli w londyńskiej dzielnicy Islington. Każdy właściciel auta z silnikiem wysokoprężnym będzie bulił ekstra prawie 100 funtów rocznie.
Jeżeli w unijnej polityce motoryzacyjnej następuje właśnie zwrot, który przyczyni się do zmierzchu silników wysokoprężnych, niezawodnie wiatr zmian dotrze również na nasz lokalny rynek. Może na chwilę wzrośnie podaż diesli sprowadzanych z Zachodu, który będzie się ich wyzbywał, ale z czasem nie będzie już skąd brać kolejnych. Być może więc ci, którzy zainwestowali ciężkie pieniądze w specjalistyczne wyposażenie i wiedzę niezbędną do serwisowania diesli, zostaną z tym wszystkim jak Himilisbach z angielskim. Tym, którzy nie pamiętają tej anegdotki, przypomnijmy, że namawiany na zagranie epizodycznej roli w zachodnim filmie, na potrzeby której miał się nauczyć dwóch zdań w języku Szekspira, Himilsbach kategorycznie odmówił. – Ja się nauczę, filmu nie nakręcą i zostanę z tym angielskim jak wał – wyjaśnił roztropnie artysta.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
miniaturka

Ciężarówka krówek

Całkiem niedawno zamieściliśmy na naszych stronach zestaw tekstów poświęconych firmie Fomar Friction, znanej przede wszystkim z elementów ciernych stosowanych w układach hamulcowych. Kto teksty te przeczytał, ma teraz szansę na uśmiech słodkiego szczęścia. Szansę taką ma również ten, kto z tekstami tymi w najbliższym czasie się zapozna.Rzecz bowiem w tym, że należy odpowiedzieć na trzy pytania dotyczące owych tekstów, by ubiegać się o na nagrodę, którą jest ciężarówka pełna krówek.

miniaturka

Nowe oprogramowanie – nowe możliwości

Dostępna jest już najnowsza wersja oprogramowania testera diagnostycznego Delphi DS150. Nowości, jakie niesie to oprogramowanie, obejmują nie tylko sam program diagnostyczny. Użytkownicy testera mogą teraz korzystać również z bazy informacji technicznych.

miniaturka

Sposób na czyściwa

Według firmy MEWA, jej czyściwa wielokrotnego użytku oferowane w systemie pełnej stanowią optymalne rozwiązanie dla warsztatów samochodowych, gdyż pozwalają zaoszczędzić koszty, czas i nakłady pracy związane z usuwaniem odpadów.

miniaturka

Mechanik Roku 2015 – znamy laureatów

Rozstrzygnięty został konkurs „Mechanik Roku” organizowany przez firmę Fota. Trzynasta edycja okazała się szczęśliwa dla Jacka Bagińskiego z warsztatu Automax w Kołobrzegu.

miniaturka

OC droższe, OC tańsze

W zależności od rejonu kraju średnia cena obowiązkowego ubezpieczenia OC wynosi w Polsce od 375 do 710 zł. A zatem statystyczny właściciel samochodu może zapłacić za OC nawet 335 zł mniej lub więcej – wynika z badań przeprowadzonych przez multiagencję CUK.

Zostaw Komentarz