Mikołaj nie po śniegu

17 lut 2016
W tym roku święty Mikołaj przyniósł nam spadek cen paliw na stacjach. Dla warsztatów to dobrze, bo ludzie więcej jeżdżą, a to napędza koniunkturę. Nawaliła za to asystentka świętego – Śnieżynka, zimy bowiem nie widać i nie zanosi się, żeby w najbliższym czasie budziło nas szuranie szufli po chodniku. Trochę szkoda, bo jak wiadomo, nic tak nie przysparza warsztatom klientów jak opady śniegu i minus dwadzieścia w nocy. Samochody wytłukują zawieszenie na dziurach, diesle nie chcą zapalać, co krok to stłuczka, więc robota w serwisach wre.
Z drugiej strony, sroga zima niezawodnie doprowadziłaby do podwyżek na stacjach i tak oto dochodzimy do konstatacji, że nie ma takiej możliwości, byśmy mogli być ze wszystkiego zadowoleni. Cieszmy się zatem z tego, z czego można.
Życzymy naszym Czytelnikom spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
miniaturka

Wzbogacony katalog ProfiAuto

Moto-Profil, właściciel marki ProfiAuto, przygotował dla swoich klientów i współpracujących warsztatów znaczące udogodnienie. W katalogu ProfiAuto.pl dostępna jest teraz nowa opcja – wyszukiwarka części według numerów VIN. Funkcja będzie bezpłatna dla zarejestrowanych w systemie Partnerów Moto-Profil, a do końca stycznia 2016 – także dla warsztatów korzystających z katalogu.

miniaturka

Xtra, czyli tarcze wypełniające lukę

Impulsem do opracowania przez Brembo nowego typu tarcz hamulcowych były wpisy fanów firmy na jej facebookowym profilu.

miniaturka

Więcej termiki

DENSO rozszerzyło ofertę części do układów termicznych o 39 nowych skraplaczy, 3 dmuchawy kabinowe, 10 wentylatorów chłodnic, 13 intercoolerów i 19 chłodnic. Nowe numery katalogowe są już dostępne dla klientów rynku wtórnego.

miniaturka

Klocki z drobnymi elementami

Wymiana klocków hamulcowych z reguły nie stanowi większego wyzwania. Mając odpowiednie narzędzia poradzi sobie z tą operacją nawet początkujący mechanik. Problemy pojawiają się, gdy do ponownego użycia nie nadają się takie jak śrubki, sprężynki etc. Na znalezienie odpowiednich trzeba poświęcić czas, albo dopiero je zamówić. To niekomfortowa sytuacja zarówno dla klienta, jak i warsztatu samochodowego.

miniaturka

ZF Services szkoli ustawicznie

Stałe poszerzanie kompetencji to niezbędny warunek, by utrzymać konkurencyjną pozycję niezależnych warsztatów na rynku usług serwisowych. Pomagają w tym czołowi dostawcy części, którzy oferują coraz szersze programy szkoleń technicznych. Przykładem może być firma ZF Services.

Zostaw Komentarz