Przyciąganie (przeciąganie) klienta

15 lip 2015
Przeglądając fora internetowe poświęcone eksploatacji samochodów różnych marek, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że w opinii użytkowników niezależne warsztaty biją na głowę te autoryzowane nie tylko pod względem cen oferowanych usług, ale również kompetencji i fachowości mechaników.
Środowiska dealerskie zwierają jednak szeregi, animując akcję marketingową „Wybieram ASO”. Ma ona przekonać właścicieli samochodów, że opłaca się korzystać z autoryzowanych serwisów przez cały okres eksploatacji pojazdu, ponieważ dzięki temu można uzyskać wyższą cenę przy jego odsprzedaży. Tezie dealerów odpór daje Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych w polemicznym tekście „Co się komu opłaca”.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

Co się komu opłaca

Wyższa cena uzyskiwana przy odsprzedaży samochodu to najnowszy argument wysuwany przez środowisko dealerów na rzecz wybierania oferty ASO. Czy zatem rzeczywiście warto płacić więcej za takie same usługi?

miniaturka

Drugi i trzeci nie palą

Niektóre ułomności samochodu wychodzą na jaw wyłącznie w ściśle określonych warunkach. Powoduje to często problemy związane ze zdiagnozowaniem awarii.

miniaturka

Sondy lambda w pytaniach i odpowiedziach

Jakie zadanie spełnia sonda lambda i jakie jest jej zadanie? Na najczęściej stawiane na jej temat pytania odpowiada Stefan Verhoef, product manager w firmie DENSO, która jest jednym z czołowych światowych producentów tych elementów.

miniaturka

First – klocki do starszych aut

Valeo poszerzyło linię First o asortyment klocków hamulcowych. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, łączą one atrakcyjną cenę z dobrą jakością. Opracowane zaś zostały z myślą o starszych samochodach, których wartość rynkowa jest już mniejsza.

miniaturka

KYB w katalogu elektronicznym

Firma KYB Europe przy współpracy z TecDoc stworzyła nowy elektroniczny katalog, który jest już dostępny na firmowej stronie internetowej.

miniaturka

Moto-Profil stabilnie wśród największych

Wzrost eksportu oraz ogólny wzrost wartości przychodów ze sprzedaży to w dużej części elementy, które zadecydowały o tym, że Moto-Profil kolejny raz znalazł się na liście największych polskich firm „Rzeczpospolitej”.

miniaturka

Mobil 1 oszczędza paliwo

Dwóch na trzech uczestników badania przeprowadzonego na stronie internetowej Mobil 1 wśród klientów tej marki potwierdziło spadek zużycia paliwa. Teraz Mobil 1 oferuje kierowcom jeszcze więcej, dzięki możliwości wygrania przedpłaconej karty paliwowej o wartości 8500 zł.

Zostaw Komentarz